20.10.2021
Він народився із дірочкою в животику, з якої назовні виднілися кишківник і селезінка. Перші два тижні самостійно не дихав. І з усіх сил тримався, поки лікарі відчайдушно боролися за його життя.
У Миколки Жмуркова вроджена вада – діафрагмальна лівостороння грижа. Ще, коли був у маминому животику, у його діафрагмі утворилася дірочка.
Саме через той отвір внутрішні органи хлопчика із черевної порожнини потрапили в область грудної клітини, утворивши грижу. Це дуже небезпечно, адже грижа одразу почала тиснути на легені, заважаючи їм розвиватися.
Діафрагмальна грижа у новонароджених вважається рідкісним явищем, зустрічається в одного з 5 000 новонароджених немовлят, але вкрай небезпечним. Якщо вчасно не прооперувати, хвороба порушить функціонування органів дихання і призведе до смерті дитини.
Про проблеми зі здоров'ям у майбутнього синочка мама і тато Миколки дізнаються на 20 тижні вагітності. Тоді ж родина приїздить у Київ, до Національного інституту педіатрії, акушерства та гінекології, де лікарі підтверджують діагноз і радять почекати до 33 тижня. Однак далі прогноз погіршується...
Лікарі з'ясовують, що через отвір видніється не лише кишківник, а і селезінка. Щоб врятувати життя малюка, щойно це стає можливим – на 38 тижні – мамі роблять кесарів розтин. Миколка з'являється на світ вагою 3 300 грамів і зростом 50 см. Вперше голосно кричить. Далі його інтубують і приєднують до апаратів життєзабезпечення. Шість днів за життя дитини в реанімації боряться лікарі. Далі – операція.
Годину хірурги ювелірно розміщують крихітні органи хлопчика по своїх місцях, а отвір зашивають м’язовою тканиною. Кропітка і дуже ризикована операція, яка, на щастя, минає успішно. За чотири дні Миколка уже робить свій перший ковток суміші, а за тиждень - перший подих без допомоги апарату штучної вентиляції легень.
Витратними матеріалами і медикаментами у реанімації Миколка був забезпечений завдяки #charity_chain, спільному проєкту «Твоя опора» та Gusema Jewerly Charity Chain.