UA

Жодних симптомів, а потім – страшний діагноз

В рамках ініціативи Lancôme та «Твоя опора» до Дня матері вдалося зібрати 1 000 000 грн на операції дітям. Розповідаємо історії пацієнтів, які отримали шанс на здорове життя

Жодних симптомів, а потім – страшний діагноз

Життя маленького Марка розпочалося як кожного новонародженого малюка, без жодних проблем чи вад зі здоров'ям. Хлопчик дивував своїми досягненнями, а батьки спостерігали за кожним його рухом, новим кроком та усмішкою. Він розвивався так, як повинен малюк. 

Коли Марку виповнилося пів року, сталася подія, яка кардинально змінила життя родини. Батьки привели сина на плановий медичний огляд до педіатра. Ніхто не очікував, що лікар почує дивні шуми у роботі серця та одразу направить дитину на ультразвукове дослідження. Результати шокували батьків – Марк мав вроджену ваду серця. Такі захворювання можуть поєднувати між собою наявність дефектів у структурі серця, його клапанів або судин та впливають на нормальну роботу серця.

В Інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова експерти підтвердили діагноз. Проте сказали, що дитина занадто маленька для операції. Батьки не втрачали надію та дочекалися часу, коли їхній син зміцнів та набрав необхідну вагу. 

В серпні 2023 року родина приїхала на чергове обстеження до Інституту й цього разу лікарі повідомили, що хлопчик готовий до хірургічного втручання. Після необхідної діагностики та аналізів Марка повезли на операцію. Три години лікарі виправляли вроджену ваду серця, міняючи судини та коригуючи перегородку на серці. Дефект перегородки досить поширена проблема, яка призводить до порушення роботи серця. Це була кардинальна операція, тож більше хірургічних втручань хлопчику не знадобиться.

Батьки дуже переживали за сина: операція, реанімація, реабілітація. Та все пройшло добре. Тепер Марк зможе жити повноцінним життям, здійснити свою мрію – стати пілотом та керувати власним літаком.  

В Україні щороку народжується близько 4 500 дітей з вадами серця. Навіть під час «великої війни» 99% з них можна вилікувати, якщо вчасно надати допомогу. Завдяки компанії Lancôme ми змогли забезпечити Марка необхідними медикаментами під час проведення операції та перебування в Інституті Амосова. Саме завдяки партнерам у межах проєкту «Велике маленьке серце» наш Фонд може не тільки покращувати якість життя діток з вадами серця, але й рятувати їх. 

Ви можете приєднатися до благодійного збору, який допомагає закупити вартісні медикаменти та витратні матеріали на операції діткам із серцевими вадами. Кожен внесок важливий, кожен внесок – це шанс на життя.

Галерея

інші новини