UA

Відкриваємо безоплатний Сімейний центр ментального благополуччя!

Благодійний фонд «Твоя опора» запускає безоплатний Сімейний центр ментального благополуччя у селищі Ворзель (Бучанський район). Фахівці центру допомагатимуть дітям та їхнім сім’ям з вразливих та малозабезпечених категорій долати психологічні наслідки війни, зміцнювати психологічну стійкість, забезпечувати ментальне відновлення та гармонійний розвиток

Відкриваємо безоплатний Сімейний центр ментального благополуччя!

Зруйновані будинки, випалені подвір’я, роз’єднані родини та знищені життя — жахлива реальність, яку принесла війна в українські міста та села. Одним із найбільш постраждалих на початку повномасштабного вторгнення став Бучанський район, де росіяни скоїли близько 9 тисяч воєнних злочинів. Залякування, тортури, фізичне й сексуальне насильство, понад 1 500 загиблих цивільних — протягом 33 днів окупації місцеві жителі перебували у справжньому пеклі. 

Жахи окупації лишили слід не лише на будинках бучанців, а й на їхньому ментальному здоров’ї. Особливо вразлива категорія — діти, які змушені були занадто швидко подорослішати та зіткнутись з недитячими наслідками, як тривожність, ПТСР, депресія й інші проблеми. Тому створення фахового центру, який допомагатиме долати психологічні проблеми — надважливе як для нашої громади, так і загалом для України, оскільки допомогу в Центрі «Твоя опора» зможуть отримувати сім’ї з усієї країни безоплатно, —  коментує Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної державної адміністрації. 

Центр «Твоя опора» — це втілення комплексної системи допомоги з кваліфікованими фахівцями, які спеціалізуються на роботі з психологічними травмами як дітей, так і їх рідних.

На майже 500 квадратних метрах площі будуть розташовані 7 зон для психологічного розвантаження, творчості та спорту, ігрового й сенсорно-моторного розвитку, консультацій та занять з логопедами, психологами, дефектологами тощо. У безпечному укритті, працюватиме унікальна сенсорна кімната для психологічної реабілітації дітей. Це простір, який сприяє позитивному розвитку всіх органів чуття через правильно підібрані стимулятори. Відвідування такої кімнати допомагає у соціально-психологічній адаптації та психологічній реабілітації людей з посттравматичним стресовим розладом. Сенсорна кімната поділена на зони, одна з яких — кімната психологічного розвантаження. Цей простір важливий при терапії сенсорної інтеграції, пісочній терапії, снюзелен терапії і є невіддільною частиною реабілітації при неврозах, гіперактивності, тривожних станах та адаптаційних розладах. 

Війна не тільки несе фізичну загрозу, але й створює постійний тиск, провокує стреси та невпевненість у завтрашньому дні. Наслідки пережитого ми відчуватимемо навіть через багато років після нашої перемоги. Тому так важливо вже зараз працювати над розв’язанням цих проблем, приділяючи особливу увагу дітям та їхнім батькам. Для нашого фонду Сімейний центр ментального благополуччя «Твоя опора» — дуже важливий проєкт. Це логічне продовження нашої діяльності за майже 10 років у масштабній допомозі в сфері медицини, гуманітарній, освітній, а також опіка сиротинців та найбільшого прихистку для ВПО у Львові, — розповідає Валерія Татарчук, засновниця та генеральна директорка БФ «Твоя опора». 

Відкриття Центру ментального благополуччя планується наприкінці 2023 року. Нині у закладі завершують ремонтні роботи, закуповують меблі та обладнання. Це стало можливим завдяки допомозі партнерів та небайдужих українців. 

Галерея

інші новини