UA

Не дихала самостійно: історія Марійки з вадою серця

В рамках ініціативи Lancôme та «Твоя опора» до Дня матері вдалося зібрати 1 000 000 грн на операції дітям. Розповідаємо історії пацієнтів, які отримали шанс на здорове життя

Не дихала самостійно: історія Марійки з вадою серця

Сьогодні маленька Марійка тішить батьків своєю усмішкою. Родина практично забула про перший, важкий для всіх, рік дівчинки. Мама народжувала крихітку дуже складно, і, коли лікарі нарешті дістали дитину, вона не дихала самостійно. Дівчинку одразу помістили у відділення реанімації. Там новонароджену ретельно обстежили та виявили ваду серця...

Батьки Марійки були в розпачі, проте лікарі заспокоїли – з операцією можна зачекати, доки дівчинка підросте і набереться сил. Тож після виписки з пологового будинку дитина проходила постійні обстеження та отримувала медикаментозне лікування.

Коли маленькій було три місяці, до Вінниці приїхали лікарі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Вони обстежили дитину та запропонували прооперувати, коли їй виповниться шість місяців. На жаль, ситуація в країні завадила родині вчасно приїхати до Києва і Марійку прооперували майже в десять місяців. На щастя, все пройшло дуже вдало: хірурги провели кардинальну операцію на серці дитини за 3,5 години. Ще чотири дні дівчинка провела в реанімації та досить швидко повернулася до рідної Вінниці для відновлення.

Звичайно, зараз маленькій потрібно проходити обстеження та бути під наглядом лікарів, аби повністю одужати. Та вже точно відомо, що Марійці не знадобиться повторна операція,  і крок до повного одужання вже зроблено. А значить ще одна дитина в Україні має здорове серце – це і є головна мета проєкту «Велике маленьке серце», який реалізовує Фонд «Твоя опора».

Наша героїня отримала допомогу в рамках акції до Дня матері від компанії Lancôme. Дівчинці були надані всі необхідні медикаменти під час проведення операції та перебування в Інституті Амосова.

Галерея

інші новини