UA

Фонд «Твоя опора» став офіційним координатором мінімальних стандартів гуманітарного реагування

Фонд Твоя опора став офіційним координатором мінімальних стандартів гуманітарного реагування

Повномасштабне вторгнення викликало серйозні гуманітарні проблеми як на території України, так і в інших країнах, що прийняли постраждале населення під тимчасовий захист. Саме тому у серпні 2022 року Міжнародна організація «Сфера» (Sphere) запустила програму поширення гуманітарних стандартів для України та Східної Європи. Благодійний Фонд «Твоя опора» пройшов сертифікацію по цій програмі та став першим українським координатором з мінімальних стандартів гуманітарного реагування. Довідник із гуманітарних стандартів у кількості 1 тис. примірників вже в Україні. 

Рух «Сфера» був започаткований у 1997 році групою професіоналів задля покращення якості гуманітарної роботи під час катастроф та криз. На сьогодні спільнота об'єднує 14 координаційних центрів у Європі, в тому числі Україна, та 71 по всьому світу. Координатори країн – це довіренні організації, які активно просувають і підтримують застосування стандартів Сфери на рівні країни.

Коли сталося повномасштабне вторгнення ми мусили відкрити Прихисток у Львові для людей, які втікали від війни. Окрім цього почали активно передавати гуманітарну допомогу постраждалим у різних куточках країни. Стало зрозуміло, що у нашій роботі необхідно опиратися на певні стандарти: максимально ефективно надавати допомогу людям, не порушувати їхні права та етичні аспекти, звітувати за кожну гривню. Ми почали шукати міжнародний досвід – знайшли проєкт «Сфера», подали заявку та стали єдиним координатором від України. Вся команда Фонду та члени наглядової ради вже пройшли тренінг із гуманітарних стандартів, – Валерія Татарчук, засновниця та голова Благодійного фонду «Твоя опора». 

Організація розробляє та просуває найвідоміший і визнаний на міжнародному рівні набір принципів та універсальних мінімальних стандартів у сфері гуманітарної допомоги. Інтеграція їх у роботу українських громадських організацій допоможе надавати допомогу якісно, вчасно, за призначенням та відповідно до потреб. Стандарти створені на основі прав людини, етичності та реальних даних, отриманих під час різноманітних криз у всьому світі за понад 25 років існування Сфери.

Замість набивати гулі на власному досвіді та винаходити велосипед, краще опиратись на висновки та практику організацій з досвідом гуманітарного реагування в різних країнах, – Діна Волинець, голова Наглядової ради БФ «Твоя опора», спеціалістка зі стандартів гуманітарного реагування, сертифікований тренер проєкту «Сфера: Гуманітарна Хартія та мінімальні стандарти гуманітарного реагування».

Я дуже радий, що «Твоя Опора» стала координатором «Сфери» в Україні. Я знаю, що вони дуже пристрасно просувають ідею гуманітарного реагування, заснованого на принципах, та на практиці показують, як можна використовувати Мінімальні стандарти гуманітарного реагування в контексті України. Як я побачив в Одесі минулого року, навчання Мінімальним стандартам гуманітарного реагування, як і просування посібника зі Стандартів в Україні є дуже вчасним. Ми впевнені, що така тісна співпраця принесе новий фокус на якість та підзвітність гуманітарної допомоги в умовах конфлікту, що так нещадно руйнує долі людей, – Вільяма Андерсон, Виконавчий директор Сфери.

 

Наразі довідник проєкту «Сфера» вже перекладений українською мовою та 1 000 примірників передано Благодійному Фонду «Твоя опора». Оновлення будуть на сайті Фонду та офіційній сторінці проєкту у Фейсбук. Українські організації та фонди, які надають гуманітарну допомогу людям запрошуються до занять та тренінгів із гуманітарних стандартів від БФ «Твоя опора». 

інші новини