UA

Дві операції, одна мрія: історія мужнього Давида

В рамках ініціативи Lancôme та «Твоя опора» до Дня матері вдалося зібрати 1 000 000 грн на операції дітям. Розповідаємо історії пацієнтів, які отримали шанс на здорове життя

Дві операції, одна мрія: історія мужнього Давида

Про серйозний діагноз Давида батьки дізналися ще до його народження. Якби лікарі сповістили раніше, напевно було б переривання вагітності... Однак, вирішили народжувати. Ця новина, відкрила новий шлях для родини з випробуваннями та надією. 

Дефект перегородки серця, який виявили під час вагітності потребував хірургічного втручання. Тому з Волині, задля ретельного обстеження та в пошуках найкращого лікування, сім'ю направили до Києва. Новонародженого Давида з мамою в Інституті педіатрії, акушерства і гінекології імені О.М. Лук’янової, направили на перевірку в Інститут Амосова. Лікарі сказали, що поки операція непотрібні й родина має приїжджати на систематичний огляд. За даними Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, на 1 000 дітей — 10 дітей народжуються з вадами серця. Та це не вирок. 

В 3 місяці Давида чекала перша важлива операція Глена, яка пройшла успішно. Таку операцію проводять діткам з вродженими вадами, у яких порушений нормальний кровообіг серця. Хірургічне втручання розвантажує єдиний, повністю функціонуючий, шлуночок серця та допомагає отримувати більше кисню у кров. Операція Гленна часто є одним з етапів лікування і батьків попередили, що потрібно спостерігати за дитиною та налаштовуватися на другу операцію

Нарешті, через 5 років, у серпні 2023 після чергового обстеження в Інституті Амосова хлопчику призначили операцію Фонтена. Вона виявилася ще складнішою та тривалішою: 10 годин напруженої роботи лікарів, місяць у реанімації та 99 днів реабілітації – дорогоцінний час за кожен подих Давида. На цей раз для кращої роботи серця маленькому пацієнту покращували кровообіг та імплантували кондуїт, який містив біологічний клапан. 

Після 3 місяців в лікарні ранка нарешті загоїлася і Давид з батьками повернулися додому. Шлях одужання ще триває й поки невідомо, чи потрібні будуть хлопчику додаткові операції, чи достатньо спостереження. Та його мрія – стати трактористом, символізує надію і мужність, які він проявляє щодня. 

Боротися за здоров'я та життя підопічному Фонду «Твоя опора» допомогла компанія Lancôme. Ви також можете допомогти нам в рамках проєкту «Велике маленьке серце» підтримати більше діток з вродженими вадами серця, як Давид. Ваша внесок змінить чиєсь життя.

інші новини