Твоя опора

Фонд «Твоя опора» створювався з метою допомагати важкохворим дітям і сиротам в нашій країні. Ми приходимо туди, де допомога особливо потрібна, і в першу чергу до тих, хто не отримує підтримки, не в силах подолати бюрократичні перепони. Адже не секрет, що соціальне та медичне забезпечення у нас в країні не таке ефективне, як хотілося б, що багато норм і стандартів давно застаріли, але по них продовжують працювати. А це означає, що через відсутність якоїсь довідки або папірця хтось може позбутися надії на лікування, повноцінне життя.

                                    

Коли ми починали, то ще не до кінця розуміли масштаби трагедії. Ситуацію посилює і те, що в суспільстві склалася думка, наче допомагати дитячим будинкам не треба, мовляв, вони і так отримують гроші за захищеною статтею бюджету. Це так, отримують. Але питання, скільки? Ми ж хочемо, щоб діти-сироти жили на рівні тих, що мають сім'ї. Так, ми не можемо всіх обійняти і всім подарувати материнське тепло, але в наших силах зробити так, щоб їм жилося хоч трішки комфортніше.

Ми не чекаємо подяки від тих, про кого піклуємося, але думка, що підгузників вони отримують стільки, скільки потрібно, а не 2 в день, що сплять в хороших ліжечках і їдять не з металевого, а з красивого якісного дитячого посуду, гріє серце. Ми б дуже хотіли, щоб всі діти-сироти в підсумку здобули сім'ю, а хворі малюки вилікувалися, адже вони не повинні страждати, вони ще Янголята!

Ми хочемо, щоб діти, позбавлені сім'ї, не залишилися на вулиці, щоб вони отримали всі необхідні знання, навички, підтримку для повноцінного дорослого життя. Для цього наш фонд планує створити спеціальні соціальні програми.

Ми не розуміємо разової допомоги там, де вона потрібна постійно, не прийнятно допомогати аби-чим, щоб «Зарахувалося», тому завжди виявляємо потреби. Ми не розуміємо, як можна не взяти під опіку дитину, якщо погляди його батьків не збігаються з нашими.

Ми хочемо зруйнувати стіну бюрократії та стереотипів у нашій країні, щоб не було клейма «сирота», «невиліковно хворий», «інвалід». Хочемо, щоб усі діти були дітьми, в першу чергу, і насолоджувалися безтурботним дитинством без таких «атрибутів» як сірі стіни, люди в білих халатах, залізні миски та довідка-спрямування в училище в 16 років... Вони заслуговують мати гідне майбутнє, точно так, як наші з вами діти.

Ми хочемо, щоб суспільство розуміло, що сироти теж хочуть їсти тричі на день, а не тільки в День захисту дітей або Новий рік, щоб розвивалася традиція благодійності в її справжньому значенні – ПОСТІЙНА участь у житті нужденних.

Ми мріємо донести до людей, що фонди можуть бути відкритими і прозорими, а волонтерський рух – це додатковий інструмент фонду, в якому кожен може взяти участь. Незважаючи на те, що допомагати грошима в наш час непросто, поїхати самому в лікарню, привезти поїсти хворій дитині, організувати свято малюкам або просто провести час з сиротами, набагато складніше. Адже на це ми витрачаємо свій час, сили, та й морально це важче. Важче, ніж зробити переказ на рахунок фонду.

Кожен з нас – крапля в морі. І зараз, звісно, ситуація не найкраща. Але все буде обов'язково добре, якщо ми з вами об'єднаємося, будемо творити добро разом і цим розвивати традиції благодійності.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: м. Київ, вул. Амосова, 6, поверх 5

Голова фонду - Татарчук Валерія Олексіївна

Виконавчий директор, Пастернак Ірина: 

тел. 068-171-72-55, e-mail: ip@tvoya-opora.org

Загальні питання, e-mail: info@tvoya-opora.com.ua