Інститут педіатрії, акушерства і гінекології

    Інститут Педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України – всесвітньовідомий науково-практичний заклад, який стоїть на варті найціннішого, що є в нашій державі – здоров'я матері та дитини.

    Інститут є єдиною в Україні науково-практичною установою, що в комплексі вирішує всі нагальні питання охорони материнства і дитинства.

   Клінічні відділення Інституту беруть на лікування найтяжчий контингент хворих зі всіх областей України, насамперед ті хворі, яким не можуть надати допомогу за місцем проживання і інститут виконує роль останньої інстанції, куди з надією на одужання поступають майбутні мами та хворі дітки.

Причина проста – в Інституті є висококваліфіковані спеціалісти, комплексний підхід до лікування хворих, надійна співпраця всіх підрозділів Інституту.

    Вагітні жінки з захворюваннями серцево-судинної системи, ендокринною патологією (цукровий діабет та ін..), захворюваннями шлунково-кишкового тракту, акушерською патологією знаходяться на лікуванні в акушерських відділеннях клініки, або ж отримують висококваліфіковану консультацію в жіночій консультативній поліклініці.

   В Інституті є потужні дитячі відділення: психоневрології, пульмонології, клініко-діагностичне для дітей з хворобами сполучної тканини, гастроентерології, хірургії, урогінеколгії дитячого віку, інфекційно-боксоване для дітей молодшого віку.

   Єдине в Україні унікальне відділення хірургічної корекції вроджених вад розвитку у дітей, де отримують допомогу новонароджені, у яких діагноз вродженої вади установлений ще внутрішньоутробно. Вони народжуються в нашому інституті і їм негайно проводиться корекція вади розвитку для збереження їх життя (хірургія перших хвилин).

    Нещодавно створені центри: алергології, що буде займатися  профілактикою різного виду алергій у дорослих та дітей ( в т.ч. СІТ) та дитячої гепатології.

   В даній непростій ситуації, що склалася в нашій  країні інститут приймає на лікування вагітних жінок та діток, які переселені із зони АТО, або перебувають в регіонах де проводиться АТО і потребують негайної госпіталізації або кваліфікованої консультації в умовах клініки Інституту.

      Інститут – бюджетна організація. Кошти на придбання медикаментів, апаратури надзвичайно обмежені. В даний час надзвичайно гостро стоїть питання виходжування глибоко недоношених новонароджених, кількість яких з кожним роком зростає. 

     ІПАГ на рік потребує 51 мільйонів гривень лише на медичні препарати. Цьогоріч із державного бюджету Інститут отримав лише 16% від необхідного! Це катастрофічно мало! А про оновлення обладнання і мови немає - кошти на це просто не передбачені. Це значить, що під загрозою життя важких новонароджених малюків.  

 Фонд "Твоя опора" постійно закуповує ліки для відділення інтенсивної терапії новонароджених, а також медичне обладнання та витратний матеріал.   

    Значення Інституту педіатрії, акушерства і гінекології для мам і малюків України важко переоцінити. Це справді унікальний медичний заклад, порушення в роботі якого призведуть до сумних наслідків.

   Наша мета – здорова нація і ми готові робити все можливе для збереження здоров'я наших дітей!