Здоров’я дитини понад усе

Про ваду на серці Артема дізналися в перший день його народження. Ще в пологовому будинку у малого почули шуми в серці. Лікарі зробили УЗД та помітили маленьку дірочку. На той момент ця вада не здалась якоюсь серйозною загрозою.

Малесенький дефект на серці маляти може бути спричинений неправильним розвитком під час періоду вагітності, але з часом такі дірочки скоріше за все затягуються самостійно і дитину не потрібно перевантажувати додатковими операціями на серці.

Тож кардіологи запевнили маму Артема, що до місяця треба почекати і дірочка має затягнутися сама. Дитина буде здоровою, але регулярні нагляди у лікарів зараз обов’язкові.

Народився хлопчик в липні 2020 року. Півтора року вони чекали, що все затягнеться самостійно, але попри хороше самопочуття малюка, вада не зникала. Вже в листопаді 2021 року кардіологи з рідного міста занепокоїлись, тож вирішили направити родину до Києва в Інститут серця ім. Амосова.

На черговій консультації батькам сказали невтішну новину. У дитини не просто дірочка на серці, а складна вада, яка вміщує в собі чотири дефекти одночасно. Діагноз – Тетрада Фалло. Таке захворювання серед вроджених вад серця є досить поширеним, тож місцеві кардіохірурги розуміли, яка на них чекає робота. Було назначено дату операції. Батьки безвідмовно погодилися.

5 годин навколо Артема крутилися лікарі, мов бджілки. Вони закрили дірочку та виправили серйозні дефекти. За три дні хлопчик оговтався і його перевели в звичайну палату. Завдяки допомозі спільного проєкту «Твоя опора» та бренду Guzema Fine Jewelry та за підтримки Сінево, малюка забезпечили медикаментами та витратними матеріалами.

Лікарі стверджують, що тепер більше не потрібно ні на що чекати. Всі рани загояться і в майбутньому більше операцій не знадобиться. Нехай так буде з усіма дітками. Вони мають шанс бути здоровими і щасливими, і саме ми можемо їм в цьому допомогти. 

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!