5 годин до здорового серця

Батьки маленької Віки навіть не підозрювали про проблеми зі здоров’ям своєї донечки. Саме так трапляється в багатьох випадках із вадами на серці. Досить важко прослідкувати, коли з’являється хвороба, а інколи вона може прогресувати до критичної точки без видимих ззовні ознак.

В такому випадку може врятувати тільки належне обстеження та вчасно надана допомога.

Приблизно місяць тому батьки повели своїх діток до лікарні, щоб перепідписати декларацію у сімейного лікаря. Звична процедура у сьогоднішніх реаліях і поки ніяких скарг. Та й Віці було всього лише 2 рочки і чітко пояснити що її турбує вона ще не могла. При обстеженні педіатр почула шуми в серці дитини, тому направила сім’ю в Боярку для більш ретельного огляду. Саме там лікарі знайшли ваду на серці дівчинки. Діагноз – Тетрада Фалло.

Під час розвитку та формування ще в утробі матері серце Віки дало збої, що перетворились на вроджені дефекти.

Лікарі помітили стеноз одного зі шляхів правого шлуночка, дефект міжшлуночкової перетинки, зміщення аорти та як наслідок – гіпертрофію серцевого м’яза правого шлуночка. Варіантів як з цим жити – небагато. Потрібна операція. 

Віку направляють в Інститут серця ім. Амосова до Києва, де вона могла б отримати повноцінне лікування. Вже в столиці інші спеціалісти підтверджують діагноз і дівчинку кладуть готуватись до операції.

За кілька днів Віка успішно впоралась з цим нелегким випробуванням. Допомогу дівчинці надано в рамках проекту "Велике маленьке серце"  завдяки допомозі бренду Guzema Fine Jewelry та  Сінево, дівчинка була забезпечена необхідними медикаментами та витратними матеріалами під час проведення операції та перебування у реанімаційному відділенні.

5 тяжких годин дівчинці зашивали дірочки та ставили клапан на серці. Вона провела лише добу в реанімації та досить швидко прийшла до тями. За словами лікарів малій може знадобитися ще одна операція, коли їй буде 30-40 років. А поки вона повертається до своєї родини жити своє безтурботне дитинство. 

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!