Коли серце очікує на операцію

Це чудовий хлопчик на ім’я Андрійко. Він дуже жвавий і активний, завжди готовий до нових пригод, а ще любить грати у футбол і має багато друзів.

Тому для багатодітної родини з Рівненщини (батьки хлопчика виховують чотирьох прекрасних дітей) новина про хворобу сина стала справжньою несподіванкою. Вагітність мами проходила добре, пологи через кесарів розтин також пройшли без ускладнень та й проблем із здоров’ям у Андрія не було – він завжди добре себе почував.

Але під час медичного огляду перед ступом до школи медики помітили проблеми із серцем у дитини і запідозрили вроджену ваду, а згодом лікарі Рівненської обласної лікарні підтвердили побоювання своїх колег.

Родину направили до Києва в Інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, де хлопчику встановили остаточний діагноз - вроджений двостулковий аортальний клапан. У таких випадках показана операція, але Андрій був ще дуже маленьким, тому вирішили чекати, поки він підросте.

Кожні пів року дитину привозили на огляд в Інститут для контролю ситуації та спостереження за динамікою. Так тривало п’ять років. І, нарешті, влітку 2021 було прийнято рішення про проведення операції.

Чотири години хірурги оперували хлопчика: йому розширювали аорту на серці, яка заважала нормальному кровообігу. Все пройшло дуже добре, проте один день Андрій таки провів у реанімації.

Лікарі сподіваються, що повторної операції не знадобиться, але стовідсоткової впевненості у цьому поки немає. Тому хлопцю потрібно продовжувати проходити обстеження у кардіолога.

Ми дуже сподіваємося, що у Андрія все буде добре, і бажаємо йому міцного здоров’я і усього найкращого!

Завдяки проекту #Charity_chain, який фонд "Твоя опора" реалізує з брендом Guzema Jewerly, хлопчик був забезпечений усіма необхідними медикаментами та виробами медичного призначення в ході операції та під час перебування в реанімації.

А спільний проєкт із Сінево дав можливість надати препарат «Кустодіол» для проведення операції на серці Андрія.

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!