Одна з двійняток з вадою серця

На УЗД мама дівчаток дізналась, що у неї буде двійня і була на сьомому небі від щастя до одного моменту, коли їй дуже швидко обрізали крила. У однієї з дівчаток серйозні проблеми із серцем. На 25 тижні вагітності мама дізнається, що в однієї з дівчат розвивається вада серця. Спочатку її направляють в приватну клініку і ставлять діагноз – Тетрада Фалло. Звідти жінку направляють в Охматдит для підтвердження діагнозу.

На 28 тижні все підтверджується і жінка розуміє, що пологи будуть нелегкими. На щастя, у сестрички Христинки, в якої діагностували діагноз, усе було гаразд, але це не означало, що одній з дівчат нічого не загрожує. Впродовж подальшого терміну вагітності мама повертається до рідного Ужгорода, де її наглядають місцеві лікарі.

На 30 тижні сталися передчасні пологи. І її, і дівчаток вдалося врятувати, тільки от Христинка була дуже слабкою. Вона важила лише 950 г, тяжко дихала, тому одразу ж потрапляє до реанімації. 10 днів вона набиралася сил, після чого дітей відпускають з мамою додому, за умови, що вони будуть постійно з’являтися на огляди. Тоді вже стало зрозуміло, що дівчинці потрібна буде операція, але коли саме – ось питання. Вона занадто крихітна.

До 3-х місяців вона вдома набирала вагу, щоб можна було ретельно дослідити всі вади на серці. Такий діагноз поєднує в собі цілу низку дефектів, що потребуватимуть неодноразового втручання. Одного дня у дитини просто сталася зупинка серця і вона перестала дихати.

На щастя, лікарі порятували дівчинку, але тепер залишили її в лікарні. Їй знову роблять УЗД серця і цього разу швидко направляють в Мукачево. Виявляється, що навіть там лікарі не готові зробити операцію і радять їхати в Амосова.

Уже в Києві лікарі підтвердили необхідність операції і сказали приїжджати, коли дівчинці буде півроку. На щастя, впродовж цього часу більше не було жодних приступів і Христину вчасно привозять на операцію. 5 годин їй зашивали дірочки і ще впродовж місяця вона перебуває в реанімації. Її легені наповнювались рідиною, яку потрібно було постійно відкачувати. Увесь цей час дівчинці надавали допомогу, забезпечуючи необхідними медикаментами та виробами медичного призначення.

Це вдалося завдяки проєкту Charity Chain – спільному проєкту благодійного фонду «Твоя опора» та бренду Guzema Fine Jewelry, а також співпраці фонду з Сінево. Лікарі за один раз змогли прибрати всі вади, тож більше операцій не знадобиться. Сподіваємося, що тепер у неї все буде добре.