Гіпертрофія клапана легеневого стовбура

Катрусі лише три роки. Однак у своєму віці вона вже пережила складну операцію і дуже добре знає, як  це – оглядатися у кардіолога кожні півроку, а то й частіше.

Будучи вагітною мама Каті не знала про те, що в її дитини розвиваються проблеми із серцем. Пологи пройшли добре і дівчинка одразу поїхала з рідними додому. Через місяць вони навідались на чергове обстеження до педіатра.

Тоді й лікар вперше почув шуми в сердечку малої. Її направляють на УЗД, але остаточного діагнозу не ставлять. Батьків запевнили, що життю дитини нічого не загрожує, тому хвилюватися немає причин.

Така проблема скоріше за все сама по собі виправиться. Раз на рік маля привозили на УЗД, аби спостерігати за розвитком подій. Так кілька років лікарі в Черкасах спостерігали за здоров’ям Катрусі.

Два обстеження проходять вдало і не викликають жодних підозр, аж поки цього року стан не почав раптово погіршуватись, аналізи були дуже незадовільними, а тиск перевищував норму вдвічі. З Черкаської області маму з дитиною відправляють на Київ. Декілька місяців родина не могла приїхати на огляд і нарешті цього літа їм це вдалося потрапити до Інституту серця ім. Амосова. 

Так і відбулася операція на серці Каті. Лікарі швидко встановили діагноз - гіпертрофія клапана легеневого стовбура. Їй розширяли клапан і аорту серця та прибирали всі вади. Операція була проведена за 3 години і завдяки вправним рукам лікарів все пройшло успішно. Вже за дві доби дівчинку перевели з реанімації в звичайну палату.

На щастя, все було зроблено вчасно і тепер дівчинці нічого не загрожує. Їй пощастило дуже і з лікарями, і з небайдужими людьми, які долучилися до проєкту Charity Chain – спільного проєкту бренду Guzema Fine Jewelty та бренду «Твоя опора», завдяки якому Катя отримувала всі необхідні медикаменти та вироби медичного призначення, що потрібні під час операції та лікуванні в реанімації.