Дві операції на шляху до здорового сердечка

Мама Артема була на восьмому місяці вагітності, коли лікарі запідозрили про проблеми із серцем у дитини. Оскільки на цьому етапі вони ще не могли ніяким чином ані встановити точний діагноз, ані надати суттєву допомогу, порадили мамі менше хвилюватися і народжувати.

Перед пологами на 36 тижні жінка робить контрольне УЗД. Там лікарі ще раз підтверджують занепокоєння щодо стану сердечка малюка. Тому було вирішено народжувати в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології м. Києва. Тут допоможуть, аби і пологи пройшли добре, і одразу малюк отримав належну допомогу.

Народився Артем в термін, але дуже кволим малятком. Його в той же день забирають до реанімації. Недовго там пробув хлопчик, як лікарі розвели руками і перенаправили до Інституту ім. Амосова, де лікарі можуть бути більш обізнаними у проблемі малого.

В Амосова малому підтверджують діагноз вроджена вада серця. Одразу ж направляють на операцію та проводять стенування. Місяць і тиждень Артем перебував в реанімації і набирався сил під пильним наглядом лікарів, тоді як його мама чатувала біля дверей реанімаційної день і ніч, моливши лише про одне – аби її синочок одужав. 

Коли нарешті йому стало краще, стан нормалізувався, відновилося і дихання, і процеси харчування, дитину з мамою відпускають на певний час додому. Хлопчику треба зміцніти та підготуватися до наступної операції.

На другому році життя малюка знову кладуть до лікарні та починають готувати до операції. Йому роблять пластику клапана, операцію Глена. Знадобилася всього 4 дні в реанімації, щоб хлопчик прийшов до тями. Завдяки підтримці Charity Chain – спільного проєкту бренду Guzema Fine Jewelry та благодійного фонду «Твоя опора» Артема забезпечили медикаментами.

Наразі хлопчика вже виписали додому. Тепер в них все буде гаразд.

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!