Богдану замінили мітральний клапан у серці

Недостатність мітрального клапана – це порушення спеціального клапана між лівим передсердям та лівим шлуночком серця. Він являє собою дві стулки, які рухаються перекриваючи зворотній шлях крові при її транспортуванні до аорти. Такий діагноз, як недостатність мітрального клапана характеризується тим, що самостійно клапан не закривається належним чином.

Тому кров, яка прямує після скорочення серця з лівого шлуночка, частково потрапляє до аорти, а частково повертається в ліве передсердя. Регургітація - зворотній потік крові - спричиняє підвищення тиску у лівому передсерді та накопичення більшої кількості крові в серці. Внаслідок цього буде розвиватись гіпертензія та букет інших ускладнень, які зрештою будуть впливати на порушення роботи всього серця. Така вада серця спочатку не проявляється яскраво вираженими симптомами.

Однак при цьому становить серйозну загрозу, особливо для дітей. Лише за розвитку ускладнень у дитини може спостерігатись підвищена втомлюваність, тимчасовий біль в ділянці серця та в’ялість. Але терапевт може легко прослухати маля і почути шуми в сердечку. Так і сталося з Богданом.

В 5,5 років малюк перехворів на коклюш. На щастя, хвороба минула, але залишила за собою неприємні наслідки – на основі цього в дитини розвинулась вада сердечка – недостатність мітрального клапана. Спочатку батьки дізнались про ваду від терапевта в рідній Луганській області, яка послухала малюка і почула шуми. Пізніше до Сєвєродонецька приїжджають лікарі з Інституту серця ім. Амосова. Ті оглянули хлопчика і направили на Київ.

Вперше хлопчик потрапляє в Амосова в 2015 році. Йому роблять пластику мітрального клапана і частково виправляють ваду. Пізніше за хлопчиком довго спостерігають лікарі і він часто приїздить на огляди до Києва. Але з часом стає зрозуміло, що операція не вирішила всіх проблем.

В 2018 році хірурги-кардіологи роблять повторну репластику клапана, але і цього разу сердечко не почало битись в нормальному ритмі. Хлопчика відправляють набиратися сил та міцніти.

Цього року сім’я вкотре приїздить на огляд. Лікарі бачать, що малому нічого не допомагає, тому вони вирішують робити третю операцію. Богдану замінювали клапан. Операція тривала 9 годин. Завдяки підтримці небайдужих людей, які долучаються до благодійних проєктів, а саме Charity Chain – спільного проєкту бренду Guzema Fine Jewelry та благодійного фонду «Твоя опора» та завдяки співпраці з Сінево, малюк отримав все необхідне під час перебування в реанімації. Уже через два дні після операції Богдана перевели до звичайної палати.

Нині лікарі не дають жодних прогнозів. Потрібно спостерігати за станом. Клапан повинен служити 15-20 років тож поки у хлопця має все бути добре. Ми бажаємо йому швидкого одужання та міцного здоров’я.  

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!