Виправити аномальне розміщення легеневих артерій

Часткова аномалія сполучення легеневих вен серед вроджених вад серця трапляється досить часто, але спостерігаються її варіації й залежно від того встановлюється рівень загрози для життя малюка. Цей діагноз характеризується неправильним розміщенням легеневих вен. У здоровому серці вони впадають у ліве передсердя.

Але у Алінки спостерігалось з’єднання кількох легеневих вен з правим передсердям, що унеможливлювало певні функції циркуляції крові й сповільнювало інші процеси в її організмі. Ба більше, вада може супроводжуватись низкою інших дефектів. Таких пацієнтів можна врятувати, якщо вчасно звернутися до кардіологів-спеціалістів та провести оперативне втручання. На щастя, в житті Аліни так і сталось.

Дівчинці було 2,5 роки, коли лікар під час огляду почула шуми в її серці. Мама одразу захвилювалась, оскільки вже довгий час спостерігала в малої симптоми: в’ялість, синюватість губ та кінцівок і поганий апетит. В лікарні Ізмаїлу Аліну обстежують і роблять УДЗ.

Діагноз підтвердився. Родина одразу починає шукати можливі шляхи допомогти дівчинці, один з яких – звернутися до лікарів, які точно знаються на ВВС та зможуть допомогти. Завдяки знайомствам з лікарями з Інституту серця ім. Амосова дівчинку вдається привезти на прийом. В Києві дівчинку одразу кладуть до реанімації і готують до операції. 

2,5 години лікарі трудилися над тим, аби покращити циркуляцію крові в судинах. Під час перебування в реанімації дитина була забезпечена необхідними медикаментами та виробами медичного призначення завдяки допомозі проєкту Charity Chain – спільному проєкту бренду Guzema Fine Jewelry та благодійного фонду «Твоя опора».

Ще добу Аліна перебувала в реанімації, а після її перевели в звичайну палату. Лікарі не дають чітких прогнозів і чекають на консультацію через 6 місяців. Можливо будуть потрібні ще втручання, проте маленькима, але впевненими кроками ми крокуємо до одужання.

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!