Від особливостей розвитку до загрозливої патології

Батьки Насті дуже довго чекали на народження дівчинки. Це перша і дуже довгоочікувана дитина в сім’ї. Але вагітність проходила не дуже вдало, тому лікарі вирішили робити кесарів розтин. Пологи проходили в Рівненській області. Трошки раніше зазначеного терміну дівчинка з’явилась на світ.

Її слабенький стан не викликав особливого занепокоєння, оскільки дівчинка була недоношена. Лікарі все ж через кілька тижнів кладуть маля на детальне обстеження. Згодом їй встановлюють синдром Дауна та знаходять вроджену ваду серця. Так радість батьків швидко змінилась на страх.

Лікарі їх заспокоїли. Відкрите овальне вікно на серці дівчинки не становило сильної загрози її здоров’ю, позаяк цей невеличкий отвір між правим і лівим передсердям з часом повинен самостійно закритись. Лише у разі певних ускладнень лікарі будуть втручатись.

Так їх і виписали з лікарні і порадили через деякий час повернутись на перевірку.

На п’ятому місяці дірочка все ще не закрилась. Терміново лікарі направляють дівчинку з їх рідного Березівського району в обласну лікарню, де, на щастя, були лікарі з Амосова. Це був щасливий квиток. Малу одразу ж оглянули і виписали направлення на операцію в Києві.

Дірочка на перетинці завжди становить небезпеку, оскільки з часом вона може призводити до збою нормальної роботи серця. Овальне вікно – це фізіологічна особливість, яка є у кожного плоду, але з першим вдихом новонародженого воно під дією тиску повинне закриватись.

Бувають випадки, коли у людей навіть в дорослому віці воно залишається відкритим і це певною мірю не загрожує їх нормальному життю, але у разі ускладнень та інших чинників може переростати у більш серйозні проблеми. Батьки не зволікали і привезли дівчинку на операцію. За три години лікарі прибрали дірочку. І вже через добу малу перевели до звичайної палати.

Завдяки небайдужим людям такі дітки мають шанс на життя. Не завжди батьки мають достатньо коштів, аби допомогти діткам з різними захворюваннями. Однак завдяки допомозі інших все стає під силу.

Так, наприклад, Шостак Роберт на власний День народження зібрав кошти і подарував діткам, що перебувають в реанімації Інституту серця ім. Амосова, препарат Кустодіол, такий необхідний для того, аби безпечно оперувати малюків.

А завдяки проєкту проєкту Charity Chain – спільному проєкту фонду «Твоя опора» та бренду «Gusema Fine Jewellery» Настю забезпечили необхідними медикаментами під час перебування в реанімації.

Наразі лікарі не можуть сказати, чи потрібні будуть ще операції. Звісно дівчинка буде постійно їздити на консультації і лікарі пильно спостерігатимуть за перебігом її одужання. Ми бажаємо їй міцного здоров’я, а батькам – сил та віри у краще. 

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!