Сашко чекав 9 років на операцію

Трапляються випадки в нашому житті, коли не все залежить лише від нас. І більшість рішень потребують часу. Можна чекати роками, поки з’явиться ідеальна можливість, ідеальний момент, щоб почати діяти. За таких обставин дуже тяжко чекати склавши руки, але наша історія лише підтверджує, що терпіння та надія можуть творити дива.

Від самого народження сім’я Сашка знала про його проблему із серцем. При огляді педіатр почула шуми в серці малюка і одразу ж направила на УЗД в Донецьк. Після ретельного обстеження дитині остаточно поставили діагноз - вроджені вади порожнин серця та загальний артеріальний стовбур.

Певні вади серця дуже важко відслідкувати на ранніх стадіях життя, деякі можуть проявитись з часом, а деякі можна помітити ще під час вагітності. На щастя, у Сашка достатньо швидко виявили проблему. Його серце при народженні мало унікальні анатомічні особливості. 

В ньому була лише одна артеріальна судина, яка одночасно повинна була забезпечувати коронарний, легеневий та системний кровообіг. Поруч з цією вадою були наявні низка інших дефектів, які могли призвести до раптової смерті дитини. Надто багато ускладнень на сердечко новонародженого. Траплялись випадки, коли дітки могли жити певний час з такою вадою, однак дуже важко відслідкувати рівень загрози, позаяк ризики завжди високі.

У 8 місяців дитині зробили операцію Гленна.  Стан хлопчика одразу ж поліпшився.

Він почав дихати самостійно, але лікарі сповістили батька, що це не остання операція, яка потрібна дитині. Кілька років на медикаментозному лікуванні та під пильним наглядом кардіологів завершились тим, що малюк потрапляє під опіку київських лікарів. У 2014 році хлопчик разом з батьком переїхали з Донецька до Києва, де відкривались нові перспективи лікування.

Лише на дев’ятому році життя хлопчику зробили другу операцію. Це була операція Фонтен, під час якої йому ставили протез легеневої артерії. Лікарі цілих 9 годин трудилися над сердечком хлопчика. Попри всі переживання, операція пройшла успішно. 

Наразі, хлопець вже майже відновився після операції і почувається добре. Завдяки проєкту Charity Chain – спільному проєкту фонду «Твоя опора» та бренду «Gusema Fine Jewellery» дитину під час перебування в реанімації вдалося забезпечити всіма необхідними медикаментами та виробами медичного призначення. Сім’я дякує лікарям, які роками не втрачали надії та боролися за сердечко Сашка. 

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!