Лікарі з третьої спроби побороли ваду сердечка Вероніки

На появу цієї крихітки чекала вся сім’я. Перші два роки гучний сміх лунав у сім’ї Панченків, допоки одного дня мала Ніка не прихворіла. Спершу запалення легень, а потім підозри на тяжкі проблеми із серцем. 

Коли дівчинка потрапила до лікарні Ніжина із запаленням, лікарі повністю оглянули малу і ретельно прослухали серце.

Саме воно змусило усіх занепокоїтись. Спершу її з батьками відправляють на УЗД в Чернігівську обласну, та лікарі забили тривогу. Проблеми серйозні. Негайно потрібно їхати до Києва на операцію. 

У маляти діагностували атріовентрикулярну комунікацію - дефект перегородки між передсердями, який супроводжується порушенням формування АВ-клапана та ураженнями мітрального клапана. 

Ці дефекти є наслідком недорозвинення ендокардіальних валиків. Без втручання не обійтись, оскільки ризики швидкого розвитку серцевої недостатності дуже високі. 

В Інституті серця ім. Амосова дівчинці роблять легеневу гіпертензію. Після цього на Веронічку чекали чотири непростих роки. Дівчинка не ходила до дитячого садочка, як всі її однолітки, не проводила час активно та була змушена постійно приймати ліки.

Уже в травні цього року маля оглянули ще раз і сповістили, що необхідна ще одна операція. Дитині робили пластику клапанів. Операція тривала 8 годин. Лікарі з усіх сил намагалися виправити вади, але їм не вдалося все зробити одразу. Через два дні вони роблять ще одну операцію по заміні клапанів. 

На щастя, все минулося. Близько 10 днів після операції дівчинка ще набирається сил у реанімації. Ми віримо, що тепер все буде гаразд. Лікарі прогнозують, що більше операцій не знадобиться.

Батьки дуже вдячні допомозі проєкту Charity Chain - спільному проєкту бренду Guzema Fine Jewelry та благодійного фонду “Твоя опора”. Нехай Вероніка одужує якнайскоріше!

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!