Єдине рішення - оперувати

Тетрада Фалло - вроджена вада серця. Михайлику було лише 5 днів, коли лікарі вперше почули ознаки тяжкої патології серця. До того моменту мама Марина навіть не підозрювала, що у її дитини можуть бути проблеми зі здоров’ям. 

Одразу ж після пологів педіатр оглянула Михайлика і зафіксувала шуми в серці. Поговоривши з батьками про можливі ризики, хлопчика швидко направляють на УЗД в районну лікарню Хмельницького. Там ретельно обстежують і підтверджують діагноз.

Така вада належить до одних з найчастіше діагностованих вад серця у малят серед усіх можливих аномалій. Але складність ситуації вимагає негайного рішення, оскільки саме ця вада поєднує одразу стеноз вивідного тракту правого шлуночка, дефект міжшлуночкової перегородки, декстрапозицію аорти та як наслідок гіпертрофію. Виникає збій у циркуляції крові організмом, тому необхідні негайна діагностика та операція. 

Про це сповіщають родині вже в Інституті серця імені Амосова, куди сім’я приїжджає на другому місяці життя. До першої операції хлопчик мусить приїжджати на обстеження і приймати медикаменти для підтримки стану.

Ще через два місяці операція знову переноситься, бо стан дитини недостатньо стабільний для проведення такого складного хірургічного втручання. Та нарешті за 8 місяців Михайлику роблять операцію. Тривала вона 6 годин і пройшла успішно. 

Завдяки проєкту Charity Chain - спільному проєкту фонду «Твоя опора» та бренду Guzema Fine Jewelry дитину забезпечили всіма необхідними медикаментами впродовж перебування в реанімації. 

Наразі хлопець вже майже відновився і почувається добре. Друга операція буде приблизно за пів року, однак зараз лікарі точно сказати не можуть, тому потрібно постійно їздити на огляди та слідкувати за сердечком.

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!