Переплутані судини на серці Амелії

Дізналася мама про те, що у її донечки проблеми з серцем на 37 тижні вагітності. Попередньо мамі планували робити кесарів розтин і народжувати планувала жінка в Білій Церкві. Проте на плановому УЗД у лікарів виникли підозри з приводу стану сердечка дитини, тому маму негайно направляють на огляд до обласної лікарні на контрольне обстеження.

Переконавшись, що дійсно в майбутньої донечки розвинулись серйозні вади сердечка, сім’ю перенаправляють в Охматдит, де ставлять остаточний діагноз – транспозиція великих магістральних судин.

Така патологія може здаватися дещо абсурдною, адже вона характеризується неправильним розміщенням судин на серці і в результаті два кола кровообігу замикаються та абсолютно не пов’язуються одне з одним. Таким чином кров не здатна достатнім чином насичувати киснем весь організм. Поки маля в утробі матері – воно отримує все необхідне. Але самостійно воно не впорається, тому буде необхідна складна операція, яку варто робити якомога швидше.

Саме про це й повідомили мамі, коли вона з Охматдиту приїхала в інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Перша операція відбулася в жовтні 2020 року, не пройшло і місяця від моменту появи Амелії на світ. Лікарі перенаправляли неправильно розташовані судини на серці. Після того знадобилось ще чотири дні в реанімації і дівчинку перевели в звичайну палату до мами. Загалом вона провела в Амосова три тижні.

Кожен місяць мама з донечкою їздили в Амосова на ЕХО та планові перевірки. Та ось нещодавно дитина почала часто втрачати свідомість, задихатися. Лікарі сказали що потрібна ще одна операція.

Це була операція Глена за якої верхню порожнисту вену переправляють на місце таким чином, аби вона з’єднувалась із правою легеневою артерією. Це було досить складне завдання для кардіохірургів, над яким трудились вони близько 9 годин. Але завдяки їх професіоналізму все пройшло успішно. В реанімації після цього дівчинка провела 6 днів.

Лікарі дають хороші прогнози. Стан швидко поліпшувався, тому її виписали додому.

Приблизно через три роки, залежно від того як буде розвиватись цей крихітний організм, дівчинці буде потрібна ще одна операція.

Батьки дуже вдячні, що завдяки проєкту Charity Chain від Guzema Fine Jewelry була надана допомога в забезпеченні усіма необхідними матеріалами та медикаментами під час перебування Амелії в реанімації. Ми їй бажаємо швидкого одужання і нехай сердечко більше не заважає їй жити.

Якщо і ви хочете стати добрим чарівником для наших підопічних, тисніть “Допомогти”!