Повернути органи на місце та дозволити дитині дихати

Мама з татком з нетерпінням чекали на появу Лева. Але ще більше мріяв про братика їх старший син, якому вже 16 років. Сім’я проживає в Києві. Мама часто проходила огляд у лікарів під час вагітності і навіть не підозрювала, що в один день щось може піти не так.

На 25 тижні під час планового УЗД лікарі засумнівались в здоров’ї майбутньої дитини і направили жінку на огляд в Інститут педіатрії, акушерства та гінекології.

За даними усіх обстежень у маляти спостерігалась лівобічна діафрагмальна грижа. Досить рідкісна патологія, яка не так часто трапляється і котру достатньо важко діагностувати.

Характеризується вона наявністю діафрагмального дефекту, легеневою гіпоплазією та легеневою артеріальною гіпертензією. У більшості дітей такий дефект, або його також називають діафрагмальною грижею, вдається діагностувати лише після народження, або навіть впродовж першого місяця життя. При тому, що за відсутності негайного клінічного втручання шанси на виживання дуже малі.

На щастя, підозри про стан Лева виникли достатньо рано. Тож у лікарів була можливість спланувати, як допомагати малюкові, коли він вирішить з’явитися на світ.

Маму направляють в ІПАГ, де краще за все буде народжувати і де дитині зможуть одразу надати необхідну допомогу. Всю подальшу вагітність жінка була вдома.

Їй зробили кесарів розтин у червні цього року. Народився хлопчина вагою 3700 г та зростом 50 см. Його одразу ж забирають в реанімацію та через три дні роблять операцію з переміщення внутрішніх органів. Хлопчик ще довгий час перебуває в реанімації, оскільки йому тепер необхідно розробляти легені та ретельно стежити за станом здоров’я.

Дитину забезпечують усім необхідним в реанімації завдяки проєкту Charity Chain – спільному проєкту фонду «Твоя опора» та бренду Guzema Fine Jewelry. Поки що про подальші операції лікарі не дають жодної інформації, але ми віримо, що у Лева зовсім скоро все буде гаразд.

Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!