Він чекав 10 років на свою операцію

Сашко народився з патологією на серці. Діагноз – каортація аорти. Головна проблема в звуженні найбільшої артеріальної судини, яка напряму постачає кров з лівого шлуночка.

Така вада супроводжується гіпертрофією лівого шлуночка і в майбутньому може призводити до серцевої недостатності. В будь-який момент все може закінчитися летально. Дочекавшись лише 7 місяців, малого прооперували в Інституті серця ім. Амосова та розширили аорту.

Коли хлопчику виповнилося 3 роки на черговому обстеженні лікарі виявили ще одну проблему, але тепер вже не з аортою – субаортальний стеноз аортального клапана – дописано до медичної карти крихітного пацієнта.

Довгий час малому довелось готуватися до наступної операції, їздити до Амосова на постійні перевірки. Часто лікарі, знаючи проблему Сашка самі їхали до Маріуполя, щоб оглянути його. Пройшов з десяток років, допоки аорта звузилась до того стану, щоб дозволити лікарям втрутитися і нарешті порятувати малого.

Хлопчику виповнилося вже 10, коли нарешті на обстеженні його матері повідомили, що Сашко готовий до операції. Через місяць родина прибула до Києва, де хлопчика одразу ж прооперували. Йому робили надсічення мембрани, яка взялася тканиною над аортою малого сердечка. Операція, тривалістю півтори години пройшла дуже успішно.

Завдяки лікарям, які віддано взялися рятувати мале сердечко а також завдяки проєкту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною», що забезпечив хлопчика усіма необхідними медикаментами в реанімації, процес одужання пришвидшився. Наразі, хлопчик вдома й почувається добре.

Ми щасливі, що все пройшло успішно та що Сашко так мужньо долає негаразди. Ця дитина повинна жити, попри всі перешкоди, які їй підготувала доля.

   Якщо бажаєте ще подарувати якійсь крихітці шанс на життя, тисніть «Допомогти»!