Миколка народився із дірочкою у животику

Він народився із дірочкою в животику, з якої назовні виднілися кишківник і селезінка. Перші два тижні самостійно не дихав. І з усіх сил тримався, поки лікарі відчайдушно боролися за його життя. 

У Миколки Жмуркова вроджена вада - діафрагмальна лівостороння грижа. Ще, коли був у маминому животику, у його діафрагмі утворилася дірочка.

Саме через той отвір внутрішні органи хлопчика із черевної порожнини потрапили в область грудної клітини, утворивши грижу. Це дуже небезпечно, адже грижа одразу почала тиснути на легені, заважаючи їм розвиватися. 

Діафрагмальна грижа у новонароджених вважається рідкісним явищем, зустрічається у одного з 5000 новонароджених немовлят, але вкрай небезпечним. Якщо вчасно не прооперувати, хвороба порушить функціонування органів дихання і призведе до смерті дитини.

Про проблеми зі здоров'ям у майбутнього синочка мама і тато Миколки дізнаються на 20 тижні вагітності. Тоді ж родина приїздить у Київ, до Національного інституту педіатрії, акушерства та гінекології, де лікарі підтверджують діагноз і радять почекати до 33 тижня. Однак далі прогноз погіршується...

Лікарі з'ясовують, що через отвір видніється не лише кишківник, а і селезінка.  

Щоб врятувати життя малюка, щойно це стає можливим - на 38 тижні - мамі роблять кесарів розтин. Миколка з'являється на світ вагою 3 300 грамів і зростом 50 см. Вперше голосно кричить. Далі його інтубують і приєднують до апаратів життєзабезпечення. 

Шість днів за життя дитини в реанімації боряться лікарі. Далі - операція. 

Годину хірурги ювелірно розміщують крихітні органи хлопчика по своїх місцях, а отвір зашивають м’язовою тканиною. Кропітка і дуже ризикована операція, яка, на щастя, минає успішно. За чотири дні Миколка уже робить свій перший ковток суміші, а за тиждень - перший подих без допомоги апарату штучної вентиляції легень.

Витратними матеріалами і медикаментами у реанімації Миколка був забезпечений завдяки #charity_chain, спільному проєкту «Твоя опора» та Gusema Jewerly Charity Chain.

Якщо ви хочете фінансово підтримати наших підопічних, тисніть “Допомогти”! 

Або підтримайте нас у додатку Monobank шляхом регулярних платежів.

Все дуже просто: натискаєте на розділ «Інші платежі» потім на кнопку «Створити папку» знову обираєте «Інші платежі» далі даєте назву вашій папці, наприклад «Благодійність» обираєте розділ «Благодійність», де в списку обираєте благодійний фонд "Твоя опора".

Після чого вносите суму регулярного платежу та обираєте налаштування дати та періодичності списання, наприклад 100 грн один раз на місяць кожного 12-го числа місяця

Усі зібрані кошти будуть витрачені на порятунок тих, хто опинився у скрутній ситуації.

Давайте разом творити добро!