Переплутані судинки в Сашиному серці

Він мав народитися абсолютно здоровою дитиною, однак, щойно з'явився на світ, почав раптово синіти. У пологовому Білої Церкви мамі відверто кажуть - безсилі.

І Сашу Борисенка відправляють у Київ. Терміново. Адже кожна хвилина - вагою в життя.

Київ. Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова. Дитину екстрено беруться оглядати і тут же встановлюють діагноз, який  буквально вибиває землю з-під маминих ніг - транспозиція магістральних судин.

Це вроджена вада, за якої головні судини, що відходять від серця - аорта і стовбур легеневої артерії, переплутані місцями. Уявіть, наче руки виросли замість ніг, а ноги - замість рук.

Якщо ж говорити про те, що відбувається з організмом крихітки, то всередині в нього два не пов'язані з собою кола кровообігу. Бідна на кисень венозна кров із правого передсердя потрапляє у правий шлуночок, звідти - в аорту, яка від нього відходить, далі - у велике коло кровообігу. Оскільки вона оминає легені, то киснем насититися так і не встигає.  У той час, як кров із легень по легеневих венах прямує в ліве передсердя, потім у лівий шлуночок, в легеневу артерію і знову в легені.

Транспозиція магістральних судин - це хвороба несумісний з життям. Відтак Саші терміново призначають операцію. Однак виконати її одразу не вдається: у нього критично падають показники крові, підвищується температура і він ще тиждень змушений боротися за своє життя у реанімації.

Нарешті, на свій 14-й день від народження, немовля таки везуть в операційну. Довгих вісім годин кардіохірурги пеперкоюють крихітне хворе сердечко, правильно розташовуючи судини. Попри шалену складність і напругу, на щастя, усе минає успішно.

Ще якийсь час дитя проводить у реанімації, а потім його переводять у звичайну палату. Житті Саші Борисенка уже нічого не загрожує.

Мама Діана Лісова від щирого серця дякує Шостаку Руслану Станіславовичу за те, що забезпечив медикаментами в реанімації та витратними матеріалами в операційній. Завдяки цій допомозі родина, яка фінансово не потягнула дороговартісне лікування для маленького синочка, не змушена була шукати кошти.

Якщо ви теж бажаєте подарувати котромусь малюку шанс на життя, тисніть «Допомогти»!

Або підтримайте нас у додатку Monobank шляхом регулярних платежів.

Все дуже просто: натискаєте на розділ «Інші платежі» потім на кнопку «Створити папку» знову обираєте «Інші платежі» далі даєте назву вашій папці, наприклад «Благодійність» обираєте розділ «Благодійність», де в списку обираєте благодійний фонд "Твоя опора".

Після чого вносите суму регулярного платежу та обираєте налаштування дати та періодичності списання, наприклад 100 грн один раз на місяць кожного 12-го числа місяця

Усі зібрані кошти будуть витрачені на порятунок тих, хто опинився у скрутній ситуації.