Чотири операції на шляху до здорового серця

За кілька днів після народження дитина почала проявляти ознаки серйозних проблем із серцем. На третю добу шкіра хлопчика почала синіти. Тоді ще мама з сином були в пологовій лікарні міста Ужгород.

Помітивши, що із хлопчиком не все гаразд негайно викликають кардіолога з обласної лікарні. Саме він направляє Євдокима до Києва.

Отож вже на першому тижні життя сім’я була в Інституті ім. Амосова. Дитину обстежують та підтверджують припущення щодо дефекту міжшлуночкової перегородки. Часу не гаяли і одразу здійснюють анастомоз, завдяки чому хірургічним шляхом сполучили тканини і дефект було виправлено.

Зрештою стан хлопчика швидко нормалізується, мама забирає його додому і наступний візит планують лише для перевірки серця. Але через рік, коли Євдокима привозять на огляд, виявляється то була не єдина проблема і тепер інша дала про себе знати. Малому ставлять діагноз атрезія легеневої артерії.

Саме через цей дефект кров не надходить з правого шлуночка в легеневу артерію, а організм малого не насичується киснем в достатній кількості. Рішення було прийнято негайно! Лікарі роблять корекцію легеневої артерії. Хлопчик добре переніс операцію, після чого вони з мамою довгий час наглядаються у лікарів для перевірки стану здоров’я, допоки одного дня біда не повертається знову.

Хлопчику було вже 5 років, коли раптом він почав задихатися. Його легенева артерія розділилася на 2 гілочки, які були завузькі для кровообігу хлопчика. Назначають третю операцію. Цього разу лікарі допомогли йому завдяки ендовескулярній операції. Артерії розшивають без безпосередньо хірургічного втручання.

Після обстеження виявляють, що на серці малого не вистачає клапана, тому все ще кров не може циркулювати нормальним чином. Попри те, що більшість дефектів була усунута, життя хлопчика все ще під загрозою.  

Довгих 9 місяців мама збирала гроші на клапан, який коштує 54 000 грн. Проблемою на шляху став також і карантин, через не було можливості потрапити до лікарні. І нарешті в листопаді цього року вдалося провести останню операцію. Хлопчик був забезпечений в реанімації Інституту ім. Амосова всіма необхідними медикаментами та виробами медичного призначення завдяки проєкту "Charity Weekend.Здоровий день з Машею Єфросиніною".

Зараз Євдоким вдома. Почувається він добре, ходить в школу та живе повноцінним життям. Ми віримо, що його організм впорається з усіма негараздами і більше нічого не зашкоджуватиме його здоров'ю. 

Якщо і Ви хочете долучитись до порятунку дитячих сердечок, тисніть “Допомогти”

Або підтримайте нас у додатку Monobank шляхом регулярних платежів.

Все дуже просто: натискаєте на розділ «Інші платежі» потім на кнопку «Створити папку» знову обираєте «Інші платежі» далі даєте назву вашій папці, наприклад «Благодійність» обираєте розділ «Благодійність», де в списку обираєте благодійний фонд "Твоя опора".

Після чого вносите суму регулярного платежу та обираєте налаштування дати та періодичності списання, наприклад 100 грн один раз на місяць кожного 12-го числа місяця