У Віки знайшли дві вади на серці

Мама Віки була надзвичайно щасливою, коли вперше взяла на руки свою донечку. До того ж, була неймовірно рада, так як і вона, і її дитинка були здорові. Тож вони після одразу пологів відправились додому.

Мама добре розуміла, що дитину потрібно возити до лікарів і спостерігати за здоров’ям, адже вона ще зовсім маленька і абсолютно незахищена. Так вони з Вікою приїхали на плановий огляд. Лікар почув якісь шуми в серці малої. Мати одразу запанікувала, але її заспокоїли, сказали, що дані шуми не є небезпечними. Вони в межах норми і зазвичай проходять у діток самі. Однак, дівчинці все таки роблять УЗД і знаходять проблемку з мітральним клапаном. Це набута вада, яка виникла буквально за кілька місяців життя. Лікарі направляють до Києва.

Мама дуже боїться за здоров’я донечки, адже це серце. Не можна ж просто чекати склавши руки. Сім’я їде до Амосова на огляд. Там зробили необхідні аналізи і знайшли у малої іншу проблему, вже з коронарною артерією. Однак ця вада була насправді вродженою. Лікарі швидко прийнялись за роботу. Вікторії зробили хірургічне втручання. Операція відбувалась 16.03.2020 р.  Вікторії зробили пластику мітрального клапана, але поки коронарну артерію не чіпали. Цілих два тижні пролежало маля в реанімації.

Це був справжній жах для матері, адже в неї забрали немовля на операцію і весь період реабілітації вона не могла зустрітись з дитиною через карантинні заходи. Всі усвідомлювали небезпеку і намагались захистити дівчинку, але вся ця ситуація все більше і більше краяла мамине серце. Їй лишалось лише чекати і молитися, аби все було гаразд.

Наразі дитинка уже вдома і у неї все добре. Їй приписали медикаменти для підтримки стану серця. Кожні півроку їм потрібно буде приїжджати на огляд, аби поспостерігати за тим, як змінюється стан сердечка Віки. Однак поки вона ще не готова до вирішення проблеми з коронарною артерією. Операції, які проводяться в такому випадку не можна робити діткам раніше ніж в 10 років. Тому поки Віка вимушена довгенько почекати, цей шлях їй допомагатимуть пройти ліки, регулярні обстеження і  віра в одужання.  

Ми всі дуже сподіваємось, що у Віки все вийде, що її сердечко одного дня стане абсолютно здоровим і не завадить їй жити повноцінним життям. Ми раді також, що завдяки проекту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною», змогли взяти участь у порятунку малої, забезпечивши її необхідним під час операції та в період перебування в реанімації.

Якщо ви вважаєте повною несправедливістю, що безневинні дітки хворіють і  також бажаєте рятувати життя таких малят, як Віка тисніть на кнопку «Допомогти».