Полагодити сердечко сина

“Не хвилюйтеся, дитя здорове”, - таке усю свою вагітність чула Світлана, мама Віталіка Мітраша. Її пологи були вчасними і напрочуд простими: за якісь кілька годин син уже лежав поряд із виснаженою, але дуже щасливою мамою.  От тільки це щастя тривало лише чотири дні, доки на огляд вчергове не прийшов лікар.

Шуми в серці - це те, що одразу викликало занепокоєння, а потім був діагноз, який буквально вибив землю з-під маминих ніг - “Тетрада Фалло” 

Тетрада Фало - вроджена і дуже серйозна недуга. За неї у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорти зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.

Після огляду у обласній лікарні, Віталіка везуть до столичного Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова, де одразу підтверджують діагноз. Прогноз: дитину врятує лише операція, але перш ніж її робити - Віталік має набрати трішки ваги. Відтак, вдруге до Києва дитину привозять уже в 6 місяців і тоді ж три години кардіохірурги ювелірно перекроюють крихітне сердечко. На щастя, усе минає добре.  

У реанімації Віталік потому провів три добу, а потім за кілька днів поїхав додому. Його життю більше нічого не загрожує. 

Мама Світлана щиро дякує проєкту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною», завдяки якому Віталік в реанімації був забезпечений усіма необхідними медикаментами. 

Якщо і Ви теж бажаєте допомогти котрійсь дитинці із вадою серця здолати недугу, тисніть “Допомогти”.

                                                 

Давайте творити добро разом!