Трошки не такий, як його братик

У Мар’яни двійня. Це було подвійне щастя дізнатись, що під серцем вона носить одразу 2 хлопчиків. Спершу все було добре, показники були чудові, але вже на 30 тижні вагітності, під час чергового УЗД, в одного з малих помічають якісь порушення. У хлопчика розвивається вада серця.


Аби врятувати обох Мар’яні на 38 тижні зробили кесарів розтин, в результаті якого з’явилися два братики – Теодор та Лук’ян. Вони були схожі як дві краплі води. Так здавалось всім, окрім лікарів, що добре розуміли: у Теодора вроджена вада серця. Хлопчика одразу кладуть  до реанімації. Далі в той же день переводять в Охматдит, бо у малого сталась зупинка серця. Лікарям вдається врятувати його, але стан дуже поганий. Маленький Теодор дуже слабенький. 


16 травня, через чотири дні після народження, дитя транспортують у Київський центр дитячої кардіології і кардіохірургії для проведення консультації. Тут йому ставлять вирок: вроджена вада серця, атрезія легеневої артерії другого типу без дефекту міжшлуночкової перетинки, гіпоплазія тристулкового клапана і правого шлуночка, множинні аорто-легеневі колатералі та коронарно-правошлуночкові фістули, відкрита артеріальна протока. На цьому крихітному сердечку стільки вад, що не можна було чекати ні секунди. На наступний день уже було назначено негайне лікування. Хлопчику проводять передсерднуатріосептостомію, за якої хірургічним шляхом видаляють міжпередсердну перетинку, і створюють спеціальне сполучення між лівим і правим передсердями. Операція виконувалась за допомогою спеціального катетера, який містить у собі балон, що розриває міжпередсердну перетинку (процедура В. Рашкінда).


Після того, як хлопчик відійшов від операції, 21 травня його відпускають до Львова, де він місяць знаходиться в реанімації новонароджених під пильним наглядом. Однак ситуація все ще була складна. Дитину звідти виписують, не знаючи де шукати далі допомоги та до кого звернутися.


Ціле літо стан Теодора підтримують медикаментозно. В кінці вересня батьки приймають рішення негайно їхати в інститут Амосова. Вони впевнені, що тут зможуть допомогти. Хлопчика оглядають лікарі, проводять необхідні обстеження і намагаються зрозуміти, як його рятувати. У Теодора дуже важкий випадок, лікарі стверджують, що не можна робити операцію, тому місяць він лишається в Амосова, де далі продовжують медикаментозно підтримувати його незадовільний стан. Завдяки допомозі спільного проекту «Твоя опора» та «Have a Rest»#charityhavearest, хлопчику забезпечили перебування в реанімації Амосова та надали всі необхідні ліки.


Наразі Мар’яна з сином повернулися до Львівської обласної лікарні. Нещодавно у Теодора знову сталась зупинка серця, але лікарі підоспіли вчасно. Ситуація нестабільна і нема жодних прогнозів щодо одужання.