Хлопчик перестав розвиватись в утробі матері

Вагітність Олі проходила чудово. Вона постійно робила аналізи, ходила на УЗД і перевіряла, аби все було в нормі. Але на черговому огляді помітили, що вага дитинки замала, як для її строку. Плід важив лише 1800г, тому було вирішено покласти маму на збереження і капати їй препарати, що допомогли б дитинці набрати вагу. Цього не сталося. Тож на 4 тижні раніше до пологів було вирішено робити кесарів розтин і рятувати маля. Так на світ на 34 тижні вагітності з’явився Артем, з вагою 1800г та зростом 46 см. 
Лікарі діагностували у Ольги гіпоплазію, або іншими словами старіння плаценти. Це стало причиною раптової зупинки розвитку хлопчика в утробі матері.


Одразу після народження Артема помістили до кувезу, спеціального апарату оснащеного необхідною температурою і киснем для недоношених діток. Хлопчик міг дихати самостійно. Ще 2 тижні мамі з сином довелось побути в пологовому, щоб він набрав вагу. Артему вдалось трохи поправитися до 2080 г. За цей час у лікаря з’явились припущення, що в хлопчика ймовірно синдром Дауна. Чіткого підтвердження цьому не виявили, хлопчик такий активний та розумний. Як сказав лікар, це можна було помітити по очах. 


Аби точно встановити синдром, лікарі направляють Артема на генетичний аналіз, який на жаль підтвердив всі здогадки. Це не остання новина для батьків. Вони вирішили провести повне обстеження малого і виявили порок серця. Ситуацію необхідно було швидко виправляти.
Батьки везуть сина до інституту Амосова. Вже там проходять ще низку обстежень, аби запевнитись. Діагноз вірний. Дефект міжпередсердної перетинки. Хлопцю необхідна операція.


Лікарі швидко беруться за його порятунок. Попередньо вирішують зробити зондування і прибрати дефект оклюдером, але нічого не вийшло. Попри старання хірурга, дірочка вже була завелика (біля 2 см), аби оклюдер зміг її закрити. На наступний день Артем знову на хірургічному столі, і йому роблять операцію вже на відкритому серці.
Три години тривали муки, але хлопець впорався і швидко відійшов від наркозу. Батьки такі щасливі, що уже все минуло, що їхній синок житиме! Артем – прекрасна дитинка. Він дуже полюбляє музичні іграшки і прогулянки на свіжому повітрі. Тепер він може щодня радувати своїх маму й тата своїми новими і новими досягненнями.
Допомогти цій чудовій родині, під час перебування дитини в реанімації, вдалося завдяки нашому партнеру «HaveaRest» та спільному проекту #charityhavearest, а також лабораторії «Сінево», що вкотре надає лікарям можливість використовувати такий дороговартісний препарат «Кустодіол».