Тепер з сердечком Ростика все гаразд

Ростик був довгоочікуваною дитинкою. Цілих три роки сім’я планувала синочка – і ось диво, хлопчик народився дужим і здоровим, з вагою 3 кг і зростом 51 см. Проте у мами малого Ростика з його самих перших днів були побоювання, що у малого можливі проблеми з серцем, адже вона також була народжена з діагнозом ВВС. 

Такі переживання і стали причиною народжувати тільки в столичному ІПАГові, адже мама довіряла свої пологи тільки найкращим лікарям. Хлопчика одразу обстежили і нічого не виявивши, щасливе подружжя з їх маленьким синочком поїхали додому. Попри хвилювання матері, у Ростика не виявили жодних проблем і просили його привезти на обстеження, коли малому виповниться 6 рочків. Коли хлопець підріс, кардіолог підтвердив слова попередніх лікарів. Проблем немає!

Однак, десь на 12-ому році свого життя Ростик почав себе не дуже добре почуватись. Він був млявий та дуже швидко втомлювався та сильно пітнів. Батьки забили тривогу і звернулися в Житомирську платну клініку, де їх одразу ж перенаправили в інститут ім. Амосова.

Уже на наступний день, вже в Києві, після УЗД та ЕХО серця, Ростиславу поставили діагноз: вроджена вада серця, вторинний дефект міжпередсерцевої перетини великих розмірів. Це досить поширений випадок серед усіх ВВС. У верхній частині перетинки серця наявний маленький отвір. Завдяки компенсаторним можливостям серцево-судинної системи патологія дуже повільно розвивається. Проте симптоми не з’являються одразу, у більшості пацієнтів помітні ознаки проявляються лише біля 16 року життя. Тільки при дуже великих дефектах симптоми можуть з’явитися на першому році життя, однак в будь-якому разі лікування потребує негайної операції. 

За всі роки серце Ростика почало перенавантажуватись, намагаючись компенсувати дефект, праве передсердя працювало в турбо режимі, що і стало причиною його погіршеного самопочуття. Тому, поставивши діагноз, малого негайно почали готувати до операції, не зволікаючи ні хвилинки.

Ширина отвору в перетинці Ростикового сердечка досягла 3 см. Через це, на хірургічному столі довелось спершу ушивати отвір до 1 см, а потім накладати клаптик з його серця на дефект, аби закрити дірочку. Тривало все близько 4 годин, а в реанімації Ростик пробув лише день і досить швидко повернувся до мами в палату.

Тепер хлопчику вже нічого не загрожує. Він мусить обстежуватись в рідному Житомирі та через півроку приїхати на повторний огляд в Амосова, аби перевірити стан сердечка.

За підтримки #charityhavearest – спільному проекту фонду «Твоя опора» та Have a rest, з хлопчиком все буде гаразд. Мама дуже рада,  що так вчасно знайшлася допомога з повноцінним лікуванням після операції. А також дуже вдячна спільному проекту Твоя опора та Лабараторії Сінево, які забезпечили малого надзвичайно необхідним під час операції препаратом – «Кустодіолом».