Від кишкової інфекції до операції на серці

Максим Лісовий народився здоровим хлопчиком. Вага хлопчика становила 2900 г, а зріст 58 см. Вдома на нього чекали четверо братиків і сестричок, про яких мама Оля піклується сама.
У 8 місяців у хлопчика виявили кишкову інфекцію. Після її лікування почалися проблеми з нирками. Лікуватися хлопчика відправили в Охматдит. довелося заводити нирки малого. В результаті Максим повертається додому, але змушений постійно вживати ліки, аби підтримувати належний стан здоров’я. Крім того, у хлопчика постійно спостерігається зависокий тиск.
Минулого літа до Чернігова приїжджала професорка з Амосова. Ольга, як тільки дізналась про це, одразу захотіла перевірити свого сина і привела його на огляд. Було виявлено проблеми з серцем. Треба негайно везти малого до Києва. Через тиждень мама з сином були в Амосова.


Після низки додаткових аналізів Максима починають готувати до операції. Діагноз: інфекційний ендокардит. Це буде нелегко, адже у хлопчика хворі нирки. Мати місця собі не знаходила, однак зволікати не можна було ні секунди. Операція тривала цілих 9 годин. Дитині робили операцію Росса. Це кардіохірургічна операція, при якій вражений аортальний клапан замінюється на власний клапан легеневої артерії пацієнта (аутографт), а також вставляється стимулятор клапана серця.
Все таки операція була досить тяжкою і нирки хлопчика дали про себе знати. Він повертаєтеся до Охматдиту, де вже вдруге лікарям доводиться запускати нирки. Наразі, стан Максима стабільний. Його нирки і сердечко в майже здоровому стані, але кожен місяць хлопчик проходить повне обстеження.


В лютому йому доведеться повернутися на короткий термін до Амосова. Його потрібно оглянути і перевірити, чи не з’явилась нова необхідність у хірургічному втручанні.
У Максима є всі шанси на те, аби бути здоровим. В цьому йому допомагають лікарі, а також #charityhavearest, спільний проект «Твоя опора» та Have a Rest, котрі забезпечили хлопчика усім необхідним у реанімації.