Залатали отвір в перегородці серця

Цю маленьку ляльку звуть Зорянка. Вона іще не встигла стати на ноги, як лікарі поставили їй діагноз, що визначив її нещасливу долю. Вагітність Лесі (мати Зоряни) проходила дуже вдало. Лікарі були певні, що в дитинки не повинно бути проблем. Однак, коли дівчинці було лише два місяці, мамі повідомили: у дитини Дефект міжшлуночкової перегородки.  
 
ДМШП – це отвір у перегородці між двома шлуночками. Це вроджена паталогія, яка викликана відхиленнями у розвитку ембріона. Такого типу відхилення є дуже небезпечним, адже крізь такий малесенький отвір кров з лівого шлуночка, де тиск дуже високий, потрапляє в правий шлуночок, де тиск значно нижче. Через це в правий шлуночок і легеневу артерію надходить надмірна кількість крові. Це дуже втомлює сердечко маленької Зоряни, що всіма силами намагається урегулювати циркуляцію крові. Все ж воно не здатне справитися самостійно. Як наслідок – серцева недостатність, а також можливе виникнення хронічної гіпоксії, при якій мале коло кровообігу перенавантажується, а правий шлуночок збільшується. На жаль, ця хвороба досить поширена і одна з найчастіших серед усіх інших вад серця. Однак є ймовірність попередити негативні наслідки. Для цього потрібна операція. Але ж немає нічого неможливого, коли справа йде про наших малят, чи не так?


Добре, що є небайдужі люди. Завдяки #charityhavearest, спільній допомозі фонду «Твоя опора» та проекту «Have a rest», вдалося забезпечити дівчинку медикаментами та виробами медичного призначення під час перебування в реанімації, а завдяки фінансовій допомозі лабораторії «Сінево» закупити вкрай важливий для проведення операції препарат Кустодіол.


Лікарі хотіли, щоб дитинка трохи зміцніла, набралася сил, тому довелось чекати 5 місяців. Операцію зробили в Києві, адже тільки тут є все необхідне. Дівчинці встановили спеціальну перетинку, що частково прибиратиме всі дефекти. На разі уже все добре. Вона була змушена провести певний час в лікарні, аби за нею могли поспостерігати протягом періоду реабілітації. Зоря уже вдома, однак це ще не все. До двох рочків вона муситиме обстежуватись у лікаря і перевіряти, чи все загоюється та наскільки тепер якісно працює сердечко. Лікарі попереджують, що ймовірно дівчинці доведеться пережити ще одне хірургічне втручання. Ми дуже сподіваємось, що воно Зорі більше не знадобиться і в дівчинки буде здорове серце.