Аби лиш Тимофійко жив

Просто подивіться на цю усмішку до вух. Ну, хіба скажеш, що це дитя страждало? Насправді Тимофійко Білашов, якому немає і двох рочків, пережив уже три надважкі операції. Він народився із несумісною із життям вадою і відтоді буквально виборює свій шанс на життя. 

Зараз ми спробуємо описати, що ж коїлося із його організмом.  

Атрезія легеневої артерії – це так звучить Тимофійчин діагноз. Анатомічне порушення, за якого легенева артерія не з’єднується із правим шлуночка. Чим це небезпечно? Тим, що вихід із нього закритий. Уявіть: кров, яка потрапляє у правий шлуночок має йти назад до передсердя, вже звідти, через овальне вікно – у велике коло, і через відкриту артеріальну протоку – в легені. Натомість виникає ситуація, коли серце переповнюється кров’ю, а легеневий кровотік і, відповідно, насичення крові киснем, різко зменшується. Це катастрофа і дитя, народжене із такою вадою, здатне прожити хіба кілька днів. Та й то в реанімації. 

Мама Яна знала, що у синочка, якого носить під серцем, вада. Саме тому народжувати поїхала до закладу, де на світ з’являються дітки із найважчими патологія – ІПАГу. Звідти, щойно Тимофійко закричав, його екстрено забирають до реанімації, а потім везуть до Інституту серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова, де проводять першу операцію на відкритому серці.  

Коли Тимофійчику виповнився рік, його прооперували вдруге, бо у нього закупорилася артерія. Хірургічне втручання було надважким і дуже ризикованим. Та, на щастя, минуло успішно. І ось нині, коли хлопчику виповнилося 1,8 місяців, батьки знову привезли його до Інституту Амосова – ставити стенти у легеневу артерію, аби кров могла вільно циркулювати. Знову важка операція, знову успішна, та, на жаль, лікарі попередили батьків – за півроку її вони можуть затромбуватися. Аби цього не сталося, потрібна медикаментозна підтримка.     

Нині Тимофійко з мамою уже вдома. Яна дуже сподіваються, що синочка більше не доведеться оперувати і дякує усім, хто долучився до його порятунку, зокрема і #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have a Rest, у межах якого Тимофія у реанімації забезпечили усім необхідним. 

Ми ж традиційно просимо Вас клікати «Допомогти», або надсилати СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. Аби кожне дитя отримало свій шанс на боротьбу за життя!