Клубок із вад замість сердечка

Така бажана донечка. Її появи тато з мамою чекали понад усе. Та щойно їх Ксюша народилася – зойкнули від жаху. У грудях крихітки лікарі побачили не здорове сердечко, а клубок із вад - Тетраду Фалло.  

За Тетради Фалло у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорти зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.

Про бодай якусь загрозу житті Ксюші, доки вона була у маминому животикові, ніхто не знав. Діагностована на 30-му тижні вагітності підозра на ваду в серце, під час вагіт6ності не підтвердилася, хоча за той було проведено іще три УЗД. Вікторія, мама Ксюші, народжувала у звичайному пологовому. Дівчинка вагою 3 400 грамів з’явилася на світ у Ізмаїла на Одещині. Одразу голосно закричала, за шкалою Апгар їй поставили оцінку 8 із 10-ти можливих – здорова! 

Та щойно лікар взяв стетоскоп послухати крихітку – жахнувся: страшні шуми в серці. Далі була обласна лікарня і за лічені години – дорога до Києва, у Інститут серцево-судинної кардіохірургії ім. М.М.Амосова. Єдиним виходом врятувати життя Ксюші була складна операція і вона, на щастя, минула успішно. Зрештою, як і кілька тижнів реабілітації. 

До речі, весь час перебування в реанімації Ксюша Москаленко була забезпечена усіма необхідними для боротьби за життя ліками та виробами медичного призначення, які незаможні тато і мама самотужки купити просто не змогли б. І сталося це завдяки  #charityhavearest , спільному проекту «Твоя опора» та Have A Rest
Ми дякуємо усім помічникам! 

Якщо і Ви хочете стати добрим чарівником для котроїсь крихітки із хворим сердечком, тисність «Допомогти», або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай кожен маленький українець отримає шанс на довге щасливе життя!