Василинка буде жити завдяки вам!

Василинка - це пацієнтка найвищого рівня складності. Її великий язик - великий буквально - ледь не став її ж вбивцею. Багряний, у пухирцях, він не поміщався в роті і перетворював життя дворічної Василинки Федоровської на муку. Дихала вона лише носом, їла подрібнену їжу і ніколи, чуєте, НІКОЛИ не закривала ротика, бо просто не могла.

 Василинка народилася з лімфангіомою, доброякісна пухлиною лімфатичних вузлів. Боротьбу з нею треба було починати з перших же місяців життя, та медики надто довго встановлювали діагноз. Доки лікували від «макрогласії» - аномального збільшення язика, хвороба прогресувала, у неї деформувалася щелепа. Влітку ж стало абсолютно зрозуміло: якщо не оперувати, Василинка помре. Її могла би вбити будь-яка інфекція, адже закладений носик просто не дав би дитині дихати.

Опорою Василинці, якій на той час у допомозі відмовляли всі лікарі, тоді стали ми і поставили собі за мету врятувати дівчинку. Та щойно почали возити її по обстеженнях, наштовхуватися майже на вердикт: язик, який вбиває, потрібно видаляти. Навіть страшно таке уявити! Для Василинки це означало би повну інвалідизацію, означало би, що заговорити їй ніколи не вдасться, що вона так і не матиме друзів. Допустити такого ми не могли.

Був іще один варіант – склерозування. Це коли людині з лімфангіомою вводять спеціальні препарати, які зменшують кровотік і, відповідно, утворення. Та він у випадку Василинки не спрацював би. По-перше, препарати, які успішно використовуються у світі, в Україні не зареєстровані, а ті, що є, дитину могли просто вбити, по-друге, надто пізно уже було, ліки могли б не спрацювати, а лише би згаяли час, якого у дівчинки і так не було.

Із дна відчаю Василинку і усіх, хто за неї боровся, врятувала відповідь клініки «Добробут». Вона єдина погодилася провести унікальну операції із видалення лімфангіоми і збереження язичка Василинки в Україні! Хоча ризиків було сила-силенна. Найбільший з них – кровотеча, яку просто не вдасться зупинити, якщо буде зачеплена одна із судин. Аби все зробити правильно, лікарі понад місяць консультувалися з колегами з інших країн, які коли-небудь оперували подібне. Навіть для іменитих клінік Німеччини подібний випадок - виклик. Тож лікарі разом вирішували як ввести анестезію, щоб мати менше ускладнень, як інтубувати… Як підтримати її стан, коли критично падає гемоглобін - Василинка має таку проблему від народження.

Зрештою Василинці наклали трахіостому і розпочали оперувати. Хірурги, анестезіологи, медичні сестри. Три години кропіткої і злагодженої роботи в операційній під керівніцтвом Копчака Андрія Володимировича. Зробити за цей час вдається, здавалось би, неможливе: лімфангіому Василинці видаляють і приводять язичок до звичних розмірів. І хоча кровотечі, на жаль, уникнути не виходить, вона є цілком контрольованою і лікарям вдається її приборкати. Паралельно дитині вводять компоненти крові, аби підтримати її стан стабільним. Все вдається. Василинку везуть в реанімацію.

«Чи виклик був для лікарів? Звісно!, - каже Юлія Шукліна, завідувачка відділення ЛОР та щелепно-лицевої хірургії клініки «Добробут», - Коли ми дитину дивилися вперше, дуже ретельно зважували всі ризики і наслідки. Є шкала ризиків операційного втручання, у Василинки це були найвищі ризики. Власне, ми погодилися на це оперативне втручання тільки для того, щоб врятувати життя дитині. Це була унікальна операція, навіть німецькі лікарі попросили уже нас поділитися досвідом. З нашого ж боку це була злагоджена робота усієї команди, у нас анестезіологи дуже фахові і вони від неї не відходили увесь час в операційній і реанімації».

Тиждень реанімації, п’ять днів з якої Василинка була на штучній вентиляції легень. Її годували через зонд. Там вона постійно отримувала антибактеріальну та протизапальну терапії. Щойно ж прибрали і трахеостому, маленьку пацієнтку перевели до ЛОР-відділення, а вже за три дні – виписали.

«Сьогодні, якщо не знати історію Василинки, - продовжує Юлія Шукліна, - то візуально вона не відрізняється від однолітків. Язик нормальний, він працює. Дитина ковтає, дитина спокійно дихає і вона вже почала промовляти якісь слова, лепече… У неї тепер немає перешкод, щоб говорити. Їсть Василинка що завгодно. У неї уже було одне обстеження, за місяць-півтора буде ще одне. Ми сподіваємося, що утворення не почне більше рости. Але я завжди кажу, що 100% гарантій в медицині може дати лише Бог, а ми від нього далеко».

Врятувати язичок і життя Василинці нам вдалося лише з Вашою допомогою. Історія цієї дівчинки викликала такий резонанс, що нам у дуже стислі терміни вдалося зібрати необхідну для неї суму. На попереднє обстеження ми витратили 8522,58 грн. Сама ж операція, перебування в реанімації, у відділенні, медикаментозне лікування, аналізи, гістологія стали у 185 514,20 грн.

Від щирого серця дякуємо Вам, наші помічники, за те, що фінансово підтримали цю фантастично сильну дівчинку, яка усміхалася навіть коли їй було дуже боляче, а також адміністрації клініки «Добробут», лікарям Копчаку Андрію Володимировичу, Шукліній Юлії Володимирівні та всій команді медичного закладу за те, що наважилися на унікальну операцію заради збереження дитячого життя!