Ваня попрощався з вадою

Ластовиння на обличчі, модна зачіска і водограй енергії. 11-річний Ваня Шамановський, як і більшість його однолітків, обожнює футбол, катається на велосипеді і скейті.  Йому ніколи не сидиться на місці. Точніше, не сиділося. Кілька місяців тому хлопець занедужав: слабкість, температура, висип на ногах. Мама, яка не на жарт перелякалася, повела сина до лікаря, та той помилився.

Геморагічний васкуліт – це такий діагноз ставлять навесні Вані. Госпіталізують, призначають антибіотики. Та хлопцеві лише гіршає, на додачу - проблеми з нирками. Через те уже у важкому стані його  екстрено швидкою доправляють до Маріуполя, де, на щастя, на той час у рамках волонтерської програми прийом проводять лікарі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова. І перше ж зроблене ними УЗД засвідчує – у Вані бактеріальний, або іншими словами, інфекційний  ендокардит. Він додався до ще одного захворювання серця – дефекту міжшлуночкової перетинки, з яким хлопець народився.

Це інфекційне захворювання, спричинене дією вірусів – стафілококу, стрептококу чи інших. Ті вражають серцевий м’яз і руйнують його. У зоні ризику ті, хто вже мають вади серця, тобто – такі як Ваня.  Недуга вражає 15 людей на сто тисяч населення, але за неї помирають від 15% до 45% хворих. 

Уже за кілька днів після обстеження у Маріуполі Ваня з мамою були у Києві. Під час підготовки до екстреної операції хлопчика попередили, що можливо доведеться міняти клапан. Адже прояснитися ситуація мала уже під час хірургічного втручання.

Воно тривало п’ять годин. Серце Вані на час операції спиняли, адже клапан міняти таки довелося, власний геть з’їв вірус. На щастя, усе минуло добре. І за кілька днів реанімації дитя перевели до звичайної палати.

Ваня із незаможної родини переселенців, мама виховує його самотужки, тому грошей на придбання дороговартісних медикаментів на час перебування сина в реанімації жінка не мала. Та завдяки #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have a Rest, Ваня отримував усе необхідне.

Мама Лариса дякує усім, хто долучився до порятунку її синочка. Прогнози лікарів нині її втішають: сердечко Вані буде добре працювати, а сили і енергія до нього повернуться. Єдине – за якийсь час на нього чекатиме ще одна операція, адже він росте, а клапан – ні. Але це вже зовсім інша історія…

Вас же традиційно просимо тиснути  або надсилати СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. Щоб кожна дитинка, яка має хворе сердечко, мала і шанс на довге життя!