ВРЯТУВАТИ СЕСТРИЧОК

Їх у мами з татом двоє, вони двійнятка: дві донечки. На щастя, обидві нині у безпеці, але поки були у маминому животикові їх життя було під великим ризиком. У однієї – через кісту яєчника, у іншої, Надійки – через артезію кишківника. 

Атрезія кишківника – вроджена і рідкісна вада. За неї з'єднання між дванадцятипалою і тонкою кишкою практично відсутнє, відросток нефункціональний. Їжа не здатна правильно перетравлюватися і виходити з організму. Єдиний шанс врятувати немовля – термінова і складна операція.

Оскільки вади діагностують іще до народження, на світ дівчатка з’являються в столичному ІПАГові – на 36 тижні маминої вагітності. Крихітки вагою трішки більше двох кілограмів кожна одразу потрапляють до реанімації. Та якщо із кістою яєчника впоратися вдається легко, артезія кишківника змушує батьків добряче понервувати.

Ще 20 років  помирали 70% діток із кишковою непрохідністю. Нині летальність лише - 5 %, але кожна операція - рулетка.  Аби врятувати Надю, хірурги спершу прибирають зайві тканини і зшивають крихітний кишечник  таким чином, щоб лишити кожен функціональний міліметр. Далі - пластика роздутої кишечки.  Донедавна, аби привести її до форми хірургам би знадобилося шість чи десять годин стояти над столом. Це було виснажливо і для них, і для дитини, якій додавали і додавали наркозу. Нині ж це - в минулому.

За якісь дві хвилини кілька сантиметрів ураженого кишківника Наді хірурги прошивають спеціальним степлером. Мінімальні наркоз і ураження.   

       Одноразова касета до степлера вартує 10 тисяч гривень. Та батькам Наді Коломійчук платити за неї не довелося. Завдяки допомозі благодійників «Твоя опора» змогла закупити необхідний на рік набір комплектів. Так само родина, яка живе на 5000 гривень у місяць, не купувала і необхідних медикаментів, адже усім необхідним в ІПАГові їх забезпечили завдяки  #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have a Rest.

Щоб допомогти діткам з вродженими вадами розвитку тисніть , або надсилайте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай малюки будуть здоровими!