КОЛИ ЖИТТЯ ПЕРЕМАГАЄ

Він хоч і народився геть синім з пуповиною навколо шиї, але однозначно народився в «сорочці». Знайомтеся, це Рома Калашник. Йому уже два місяці і він щасливчик. Бо попри несумісну із життям ваду – живе і буде жити!

Транспозиція магістральних судин – одна із найстрашніших вад серця у новонароджених. Між великим і малим колом кровообігу, як це буває у здорових людей, з’єднання немає. Немовля лічені години живе лише завдяки відкритим артеріальній протоці і овальному вікні, які потім закриваються. Якщо терміново не виправити ваду, на першому тижні від народження гинуть 90% діток, ще 10% - не доживають і до року.

Ромчик, який на світ з’явився вагою 4440 г і зростом 56 см, важко дихав. Це був перший прояв його смертельної вади, одначе лікарі значення йому не надавали. Усю вагітність мами Лесі вони переконували її – дитя здорове – і нині вона була єдиною, хто бив на сполох, та її не чули. На другий день життя Рому оглянув педіатр і призначив антибіотики – через підвищені лейкоцити. Ясна справа, що дитині від них стало лише гірше. Вже наступного дня він потрапив до «інкубатора», а після УЗД – до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова.

 

Ромчика, який на той час уже був майже в критичному стані, забрали до операційної. Довгих вісім годин кардіохірурги перекроювали крихітне серденько і судини. Це була дуже важка операція, серце Роми на час якої довелося спинити, та вона виявилася успішною. Уже увечері хлопчик був у реанімації, де провів десять днів.

 

У той час Рома отримував усі необхідні медикаменти, хоча самотужки родина Калашник із місячним доходом у 4 000 грн їх купити і не могла. Усе завдяки #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have a Rest.

 

Після майже двох тижнів реанімації Рому перевели у звичайне відділення, а згодом – виписали. І хоча попереду на малюка ще чекає реабілітація і контроль лікарів, головне – смертельний діагноз позаду. Тато і мама Роми дякують усім, хто долучився до порятунку їхнього синочка. Ми ж бажаємо йому довгих років життя і не втомлюємося говорити «спасибі» Вам, наші любі помічники.

 

Бути чарівником для діток із вродженими вадами сердечка просто: достатньо лише клікнути , або надіслати СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. 

 

І життя переможе!