Аби сердечко билося

 

Дзвінко регоче, любить співати і бавитися з іграшками. Це Лука-Святослав Дячинський. Йому майже два рочки і спершу він може здатися таким  як усі, одначе погляд видає синдром Дауна. Сині ж губки і пальчики, а ще слабкість і кашель – вказують на одну із найнебезпечніших хвороб - Тетраду Фалло.

 

За неї у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорти зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.

Мама Іванна народила сина, коли їй було 38 років. Це була хоч і незапланована, але дуже бажана і водночас важка вагітність. Народжувала жінка в ІПАГові. Хлопчика вагою 3 540 грамів одразу із пологової зали помчали в реанімацію. Він не дихав, за нього це робив апарат штучної вентиляції легень. Відключити його вдалося лиш9е за 10 днів, саме тоді Лука-Святослав зробив перший подих. 

Аби врятувати немовля, у перші ж дні життя до реанімації ІПАГу приїздили спеціалісти Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова. Підтвердивши недугу, запропонували єдине рішення: треба оперувати.  Уже за кілька тижнів довгих сім годин кардіохірурги ювелірно перекроювали крихітне сердечко, за півроку – ще одна операція, а нещодавно – третя, заключна. На щастя, усе минулося добре.  

 

Луку-Святослава у реанімації Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова усім необхідним забезпечував #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have a Rest. У його рамках дитині купували дороговартісні медикаменти та витратні матеріали, адже самотужки придбати їх виснажена тривалим лікуванням сина не могла. 

Родина Дячинських дякує усім, хто допоміг втримати на цьому світі їхнього синочка. Ми ж не втомлюємося закликати Вас тиснути , або відправляти СМС зі словом «Живи» на номер 88 000, аби такий шанс отримало кожне маля із вродженою вадою серця.