Сергійкове серце має ваду

Вбивцю в його організмі видавали губи і пальці на руках і ногах: вони зрадницьки синіли. Щоразу, коли 5-річний Сергійко Каналош хотів побігати разом із братиками і сестричками під час забавок, сили його підводили, серце починало битися частіше, у голові паморочилося… А нещодавно ще й несамовито почало боліти в грудях.  Стався серцевий напад. Зволікати далі було вкрай ризиковано.

Сергійко народився на 40-му тижні маминої вагітності. З першим криком дитини проявилися і хрипи. Немовляті у перший же день життя ставлять страшний діагноз – дефект міжшлуночкової перетинки. Це найбільш поширена вроджена вада серця: трапляється у трьох із тисячі новонароджених. За неї між правими і лівими відділами серця є дірочка, порушується кровообіг. Єдиний вихід врятувати таку дитину – операція.

Оперують ваду у три етапи. Перше хірургічне втручання Сергійкові провели у півтора рочки. Ризики зменшилися, стан поліпшився, але батьки розуміли – це тимчасово. Що старшим він ставав, то більше давалася в знаки вада. І от, коли дитину уже вразив напад, батьки чимдуж помчали до Києва в Інститут серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова.

Це була довготривала і складна операція, одначе вона минула успішно. Після чотирьох діб в реанімації Сергійка уже перевели до палати. Мама хлопчика сподіваються,  що він швиденько окріпне і повернеться додому. Там на них чекають тато і ще п’ятеро діток. 

Оскільки родина Каналош багатодітна і незаможна – максимальний місячний дохід 7 тис.грн. – придбати медикаменти та вироби медичного призначення для догляду за дитиною в реанімації вони не могли. Та, на щастя, завдяки #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have a Rest, Сергійко мав усі необхідні для одужання засоби. Попереду на нього чекає ще тривала реабілітація, а за сім років – іще одна операція. Одначе рідні поки воліють так наперед не заглядати, для них головне, що нині життю Сергійка більше ніщо не загрожує.

Ми дякуємо усім, хто допомагає нам рятувати дитячі життя.

Якщо Ви теж хочете стати добрим чарівником для когось із маленьких пацієнтів, тисніть , або надсилайте СМС зі словом «ЖИВИ» но номер 88 000. І нехай кожне дитя отримає шанс на порятунок!

Попереду чекає відновлення після реанімації і чергова операція, але вже третій етап лікування буде у віці 12 років.