Сильний хлопчик Тимур

 

Над його голівкою щось схоже на скафандр, такий іще вдягають космонавти. От тільки крихітний Тимурчик Забара у Космос не збирається. Йому б вижити. Дитині лише місяць, він народився із несумісною із життям серцевою вадою і нині в реанімації Інституту серцево-судинної хірургії тримається завдяки апаратам життєзабезпечення.

Транспозиція магістральних судин – одна із найстрашніших вад серця у новонароджених. Між великим і малим колом кровообігу, як це буває у здорових людей, з’єднання немає. Немовля лічені години живе лише завдяки відкритим артеріальній протоці і овальному вікні, які потім закриваються. Якщо терміново не виправити ваду, на першому тижні від народження гинуть 90% діток, ще 10% - не доживають і до року.

Ваду у Тимурчика виявляють, ще коли він перебуває у маминому животикові. Лікарі наполягають на перериванні вагітності, одначе спеціалісти Інституту педіатрії, акушерства і гінекології беруться врятувати маля. Мама Тетяна доношує плід до 39 тижня, далі – кесарів розтин. Одразу із операційної ІПАГу немовля, яке підключають до апаратів  життєзабезпечення, екстрено везуть до Інституту Амосова. Там же терміново оперують.

Складне хірургічне втручання, яке триває кілька годин, минає успішно. Кардіохірурги видихають з полегшенням: справу зроблено. Одначе обнадіювати родину не квапляться, тепер головне, аби Тимурчик впорався. Принаймні усе потрібне у нього для цього є: хороші спеціалісти, люблячі батьки поряд і необхідні медикаменти та вироби медичного призначення, якими крихітку забезпечено у межах #charityhavearest , спільного проекту «Твоя опора» та Have A Rest.

Тато і мама Тимурчика, які мають іще одного старшого сина, щиро дякують благодійникам за підтримку, адже самостійно сплатити за дороговартісну терапію в реанімації не змогли б. Вони вірять, що їхній синочок впорається і ми також у це віримо. Тож давайте побажаємо Тимурчикові якнайшвидшого одужання, а заодно підтримаймо і інших діток, які зараз боряться в реанімації Інституту за життя.

Клік , або СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000 здатен стати рятівним колом для малюка, який народився із серцевою вадою.

Тож не будьмо байдужими!