Аби сердечко працювало

 

У неї на ручках квітчасті панчішки. Їх семимісячній Алісі Степецькій, найбажанішій донечці на світі, одягли, аби дівча ненароком не висмикнуло якусь із трубочок, що стирчать із тіла. Днями вона народилася вдруге, перенісши надскладну операцію на серці.  

Великий дефект міжпередсердної перетинки – вроджена  вада, за якої існує сполучення між лівим та правим передсердям, При кожному скороченні серця відбувається скид крові з лівого передсердя в праве, іншими слова – це порушення кровообігу. Дефект займає 8% серед вроджених вад серця і, якщо його вчасно не усунути, людина має шанс прожити хіба до 30 років.

Юля та Олександр, батьки Аліси, разом уже 12 років. Вона довго мріяли про дитину і, коли дізналися, що вагітні, не тямилися від щастя. Всю вагітність у мами не було жодних проблем, жінка почувалася добре, а лікарі запевняли, що і з плодом усе гаразд.

Складнощі починаються у день пологів: Аліса не квапиться з’являтися на світ. Після 17!!! годин виснажливих потугів Юлі роблять кесарів розтин. Під час першого обстеження кардіологи чують щось подібне до шумів у серці, але точно сказати нічого не можуть. Немовля відпускають додому, та вже п’ять місяців Алісі ставлять страшного діагноза. Аби впевнитися у ньому, дівчинку з мамою відправляють до Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова, кажуть – буде лише обстеження, та замість стандартного УЗД крихітку терміново везуть в операційну.

На щастя, кілька років як дефект міжпередсердної перетинки навчилися виправляти ендоваскулярно, тобто без розрізу грудної клітини. Спеціальний імплантат, оклюдер, який наче корок закриває дірочку в серці, туди доправляють через судини стегна.  Операція, яка триває годину, минає успішно. Звідти Алісу везуть у реанімацію, де вона отримує усі ліки та вироби медичного призначення, аби окріпнути. Ними дитину, батьки якої самотужки придбати усе необхідне не могли, забезпечує #charityhavearest, спільний проект «Твоя опора» та Have a Rest. Усе вдається, дівчинка швидко набирається сил і невдовзі її переводять до звичайної палати. І хоча попереду на неї ще чекають чимало обстежень і контролів, її життю більше нічого не загрожує.

"Твоя опора" дякує усім  причетним до порятунку маленької дівчинки Аліси.

Якщо і Ви хочете стати добрим чарівником для котроїсь крихітки із хворим сердечком, тисність , або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай кожен маленький українець отримає шанс на довге щасливе життя!