Кіста росла разом із Стасиком

Поки Стасик ріс у маминому животикові, разом з ним у його легені росла кіста. Наповнена рідиною, вона могла розірватися щомиті, а після народження загрожувала складними і частими пневмоніями. Наріст був такого розміру, що займав половину грудної клітини малюка. Аж серце від того змістилося вправо. І єдиною можливістю вижити для Станіславчика Терещука було складна операція.

Про хворобу у малюка, якого носить під серцем, Яна довідалася на восьмому місяці вагітності. Лікарі після підтвердження діагнозу народжувати її відправили до Києва, в Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. Саме туди потрапляють жінки з найважчими патологіями вагітності усієї України.

Стасик з’явився на світ на 39  тижні маминої вагітності. Яна народжувала самостійно. Одначе потримати крихітку на руках у перші хвилини життя жінка так і не змогла, синочка одразу відвезли до реанімації. Після двох тижнів підтримувальної терапії і ретельних обстежень хлопчика нарешті прооперували. Кісту благополучно видалили, саму ж ліву легеню, де вона виросла, шляхом титанічних зусиль вдалося зберегти.

 Ще деякий час по  тому дитя було в реанімації, далі – у відділенні хірургії. Весь цей час у нього системно брали аналізи, робили рентген. Усе це було необхідно, аби пересвідчитися, що операція таки минула успішно і кіста зникла назавжди. Нині, коли ризику позаду, лишається чекати, щоб на місце стало і серденько.

Стан Стасика віднедавна задовільний, мама сподівається, що зовсім скоро вони з чоловіком зможуть забрати синочка додому, де оточать його турботою і любов’ю. Поки ж вони моляться, аби він швидше окріп і дякують  #charityhavearest , спільний проект «Твоя опора» та Have A Rest, за те, що взяв на себе витрати по перебуванню малюка в реанімації. Оскільки ІПАГ фінансується державою лише на 16% від потреби, там постійно бракує ліків і єдине, на що доводиться сподіватися батькам діток і лікарям – це поміч благодійників.

Тисніть або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. Киньте рятівне коло у вигляді пляшечки ліків чи пачки пігулок малюкові, який так його потребує.