Залатати животик, аби нарешті стати здоровим

Від рубців на його животикові не лишилося і живого місця. Усі три місяці свого життя він, в оточенні крапельниць, лежить у лікарні, де реанімація чергується з хірургією. Федя Сторожук, зовсім крихітний хлопчик, уже пережив те, що не кожному дорослому до снаги - чотири важкі операції. Він народився із непрохідністю кишківника, і як може хапається за шанс вижити.

Проблеми із кишківником у Феді запідозрили, коли він був іще у маминому животикові, на 29 тижні вагітності, але жінка до останнього вірила, що після народження діагноз не підтвердиться, тому на світ Федя з’явився не в ІПАГові, а у звичайній районній лікарі. Щоправда, уже того ж дня дитя екстрено везуть у область. Медики розуміють – якщо терміново не прооперувати, Федя помре. Важлива кожна хвилина.

За непрохідності кишково-шлункового тракту завдання лікарів - прибрати частину тканин, яка рух ним закупорює. Це дуже довгий, складний і ризикований процес. З одного боку, не можна відрізати більше, бо у дитинки будуть проблеми із засвоєнням їжі, важливий кожен міліметр, а з іншого – якщо той збережений міліметр виявиться не функціональним, крихітці загрожують бактеріальні інфекції, зараження крові і навіть смерть.

На жаль, так сталося і у Феді - після видалення нездорової частини кишківника, йому не поліпшало: той не приймав їжі. За два тижні, запідозривши «склеювання» кишківника, малюка знову поклали під ніж, аби встромити у нього пластикову трубку, та стан лише погіршувався. Ще за два тижні – третя операція. Феді вивели стоми.

Тяжко навіть уявити, як мучилося дитя, але попри усі сподівання батьків, ліпше синочкові не ставало. Тато, у якому урвався терпець, нарешті повіз сина в ІПАГ. До Києва Федя приїхав уже в жахливому стані, він буквально балансував на межі життя. Аби врятувати хлопчика і хоч якось нормалізувати його стан лікарі одразу призначили йому антибіотики і низку суміжних препаратів, а потім зважилися на ще одну, четверту, операцію. Але провели її новим сучасним методом – спеціальним степлером лікарі за лічені хвилини „прошили” проблемні ділянки кишківника, вберігаючи його від післяопераційних ускладнень, а відповідно – додаткових страждань.

Люблячі тато і мама, які за цей час вичерпали увесь сімейний бюджет, не могли купити синочкові дороговартісні медикаменти. Тож усі необхідні для операції матеріали Федя отримав завдяки #charityhavearest, спільному проекту «Твоя опора» та Have A Rest.

Нині стан Феді уже поліпшився, у нього  нарешті з’явився апетит. До того ж, дитину перевели з реанімації до хірургічного відділення, де саме посилено триває реабілітація. Нарешті лікарі і батьки можуть видихнути з полегшенням – найскладніше позаду.

Якщо ж ви теж хочете долучитися до порятунку немовлят, тисніть , або відправляйте СМС на номер 88000. І нехай кожна дитинка одужає.