Евелінка бореться з гастрошизисом

Евелінка ще у маминому животику, їй всього 20 тижнів... На УЗД лікарі довго роздивляються дитинку, мовчання затягується. Мама Олімпія чекає і нервується. Аж ось лікарі озвучують страшний діагноз - гастрошизис. 

Приголомшена, у розпачі, Олімпія їде до ІПАГу на обстеження... Ще десяток довгоочікуваних аналізів: перевірка каріотиау, болісний і важкий забор пункції плаценти. Лікарі повідомляють: каріотип в нормі і жінці можна народжувати. Це рішення дається майбутній мамі непросто. Діагноз дитини, за словами лікарів, могла викликати одна із ТОРЧ-інфекцій. Після здачі аналізів, які виявилися позитивними, лікар призначив лікування.

Гастрошизис — це вроджений дефект передньої черевної стінки, при якому через розщелину з черевної порожнини випадають петлі кишечника іноді й інші органи. Виникає під час внутрішньоутробного розвитку спонтанно на місці стику пупка і нормальної шкіри, частіше праворуч.

Щоб контролювати стан кишківника Олімпії робили УЗД. На 28 тижні вагітності лікарі побачили, що лише частина кишківника була зовні, але дитина на 2 тижні відставала в розвитку. Мамі призначили вітаміни. І вже на 33 тижні вгіності дитина трохи набрала вагу. Проте коли Олімпія приїхала на УЗД перед пологами, їй сказали, що кишківник, шлунок і матка дитини ззовні. Також у жінки виявили маловоддя.

Пологи минають надзвичайно тяжко. Жінці 10 разів намагалися зробити епідуральну анестезія, проте безуспішно... Лікарі роблять їй загальний наркоз. Після появи на світ Евелінка образу потрапляє на операційний стіл. Тонкий кишківник був у дуже поганому стані, уже фіолетовим, можливо це сталося тому, що Олімпія мала народити на тиждень раніше, але ІПАГ був зачинений...
 

Під час першої операції органи частково поставили на місце, поставили частину кишківника. В черевну порожнину поставили мішечок, який збільшував об’єм живота, щоб потім туди можна було помістити весь кишківник. Під час другої операції поставили весь кишківник на місце, бо побачили, що він почав темніти. Під час третьої операції  вирізали поганий проміжок кишківника, вивели 2 стоми. Під час четвертої мали закрити стоми, проте кишківник дівчинки виявився не готовим до цього.

Зараз Евелінка ще у важкому стані реабілітації, вона у відділенні реабілітації... Батьки моляться, щоб дитина оговталася і мріють жити щасливою сім'єю...

Якщо дитина виживе, то до 5-ти років її треба буде годувати парентерально. А вже потім дитині потрібна трансплантація за кордоном.

У Евелінки синдром короткої кишки. Цей синдром виник тому, що до тонкого кишківника погано проходив кисень і він загинув. Стан дитини залежить від реабілітації після численних операцій.

Дякуючи двом спільним проектам фонду - #CharityChain від Guzema Jewelry та спільному проекту опікуну фонду "Твоя Опора" Маші Єфросиніній та бренду взуття Marsala і колекції взуття #mashaefrosininaformarsala нам вдалося прооперувати Евелінку. 

Тисніть  і ми разом подаруємо дитині життя!