Знімок для життя

 

               Яруси крапельниць і купа приладів: на контролі кожен подих і удар серденька, поряд на маленьких ліжечках – найменші українці, можливо, майбутні вчені, винахідники чи науковці, які своїми крихітними ручками щосили хапаються за життя. Вони народилися із тяжкими вадами, хтось передчасно, хтось просто дивом, а відділення реанімації та інтенсивної терапії ІПАГу – саме те місце, де вони мають шанс на порятунок.

              Вередлива дівчинка біля віконечка – Ганнуся, їй всього два тижні. Найбажаніша донечка у мами з татом на світ з’явилася із тяжкою патологією – непрохідністю кишківника. Аби Ганнуся вижила, першого ж дня її прооперували. Поряд на два дні старшенький Діма. Дірочку у його кишківникові – гастрошизис – вдало залатали. І Дімі, і Ганнусі, аби перевірити прохідність та розміщення трубок і катетерів, щодня роблять рентген дослідження. Діток, яких у їхньому стані бажано навіть не рухати, возять до рентген кабінету. Це вимушений захід.

             Катрусі на сусідньому ліжечку, яка народилася із діафрагмальною грижею і гіпоплазією легень, він теж життєво необхідний, але дитя його не отримує. Вона нетранспортабельна, бо самостійно не дихає, відключити її від апарату штучної вентиляції легень навіть на мить – всеодно, що вбити. Таких діток лікарям «вести» доводиться практично на осліп.

             Ганебно визнавати, але рентген апарат у відділенні, де щороку рятують тисячу малюків, за 15 років роботи майже вийшов з ладу. Він геть застарілий, аналоговий. Аби зробити знімок тільце дитинки треба повертати і підлаштовувати під механізм, часто життєві показники малюків від таких «вправ» критично падають, він безжально опромінює крихіток, та найгірше – таким як Катруся, нетранспортабельним діткам, він зарадити не може.

                                                                     

             Шанс на порятунок і належний догляд для крихіток з ІПАГу – сучасний палатний цифровий рентген апарат Transporix B-D. Це абсолютно мобільний пристрій, який зможе під’їхати до кожного ліжечка. Дитинку нарешті не треба буде піднімати чи підлаштовувати під пристрій, він підлаштується під тільце сам і сфотографує його у будь-якому положенні. Сам процес займатиме лише мілісекунду, за цей час організм дитинки не встигне піддатися опроміненню, так само процедура не зашкодить і діточкам на сусідніх ліжечках. Не менш важливо – знімки не треба буде проявляти, втрачаючи дорогоцінні хвилини, зображення одразу з’являтиметься на екрані, звідки відправити його миттєво вдасться просто на телефони лікарям. У критичних ситуаціях саме така оперативність може коштувати життя.

             Цей апарат – давня мрія неонатологів, які з сумом визнають: лише через те, що не мають новітніх технологій, інколи втрачають своїх маленьких пацієнтів, діток, які могли і мали би жити. Та держава їх не чує, адже єдина в Україні науково-практична установа, що в комплексі вирішує всі нагальні питання охорони материнства та дитинства, з року в рік критично недофінансовується. 

            Ми в «Твоя Опора» вважаємо своїм обов’язком дати кожній дитинці шанс на боротьбу. Саме тому і поставили собі амбітну мету – придбати в ІПАГ той омріяний рентген апарат. Зізнаємося, це серйозний виклик навіть для нас, адже вартість останнього – 119 500 євро (майже 4 000 000 гривень ). Та все ж йдемо на цей крок, адже віримо: разом ми здатні творити дива.

            Тисніть червону кнопку "ДОПОМОГТИ", приєднуйтеся до збору вартістю у сотні врятованих дитячих життів. Адже саме з Вашою допомогою такі як Катруся, Дмитрик і Ганнуся дітки нарешті отримують змогу вирости здоровими.

ІНФОРМАЦІЯ ОТРИМУВАЧА ДЛЯ ПОПОВНЕННЯ РАХУНКУ ЧЕРЕЗ ІНШІ БАНКИ:

ПРИВАТБАНК

Отримувач: ТВОЯ ОПОРА БФ
Номер рахунку в ГРИВНІ: 26007053000829 
Код банку (МФО): 321842
Назва банку отримувача: КИЇВСЬКЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Київ
Код отримувача (код ЄДРПОУ): 39226810
Призначення платежу: «Безповоротна благодійна допомога, без ПДВ»

На даний момент на купівлю рентген аппарату вже зібрано: