Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» Запорізької обласної ради

 

Заклад відноситься до закладів охорони здоров’я та є спеціалізованим будинком дитини психоневрологічного профілю, призначеного для медико-соціальної реабілітації, дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей із кризових сімей соціального ризику та дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування віком від народження до семи років.

Будинок дитини «Сонечко» розташований в двох двоповерхових будівлях на площі 4 тис.м2 з прилягаючою озелененою територією площею 2,0га. Це найбільший заклад такого типу в Україні.

Будинок дитини в своєму підрозділі має 18 групових комплексів ( 30 відділень-груп), сім з яких боксовані, два ізолятора на 28 ліжок, група для ВІЛ-інфікованих дітей та для дітей – носії антигенів вірусних гепатитів, приймально-карантинне відділення. Кожний корпус обладнаний сенсорними кімнатами, кімнатами Монтессорі-терапії, фізіокабінетами, клінічною лабораторією, залами для проведення кінезіотерапії, кабінетами для психолого-педагогічної корекції, тощо. На території будинку дитини функціонує інклюзивний дитячий майданчик і літній плескальний басейн.

На сьогоднішній день в будинку дитини знаходяться на вихованні 216 дітей, із них: 128 дітей, позбавлених батьківського піклування, 88- батьківських дітей по соціальним показникам. Дітей з інвалідністю – 51 дитина із них мають групу А – 26 дітей.