Матвійко житиме завдяки лікарям

Це була важка вагітність: сім із дев’яти місяців на збереженні, постійна загроза викидню, але жодного слова про те, що дійсно було небезпечним - вада серця, яка чомусь розвивалася непоміченою для лікарів.  

Усе відбулося в Мукачеві, саме там Дарина перебувала при надії, там же і стала мамою. От тільки лікарі, замість радіти, що зберегли дитя - насторожились: Матвійко Мігалко важко дихав. 

УЗД серця одразу показало діагноз: дефект міжшлуночкової перетинки. Це, коли через дірочку у перетинці, кров із великого і малого кіл кровообігу зливається і той фактично працює як один великий шлуночок.  Довго так серце витримати не може і єдиний вихід – операція. Інакше є ризик померти будь-якої миті.

Однак маму запевняють: “переросте” і з тим згодом виписують. Та, на жаль, очікування не справджуються. За кілька місяців дірочка уже сягає сантиметра і Матійка екстрено доправляють до Києва, в Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова, де наступного ж дня оперують.

Протягом двох годин кардіохірурги лагодять крихітне сердечко, закриваючи в ньому дірочку. Все минає успішно. Після доби в реанімації Матвійка переводять у звичайну  палату, а  за кілька днів - виписують. 

І хоча найближчі півроку дитя буде перебувати під наглядом кардіологів, його життю більше нічого не загрожує.  

Мама Матвіка Дарина дуже дякує проекту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною», завдяки якому її син був забезпечена всіма необхідними медикаментами в реанімації Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова. 

Якщо і Ви бажаєте допомогти діткам із вродженими вадами стати здоровими, тисніть “Допомогти”.

                                                                        

Давайте творити добро разом!