Від уродженої кишкової непрохідності до циррозу печінки

Артему дуже скоро виповниться 8 рочків. Своє життя він не уявляє без ліків, які допомагають йому підтримувати належний стан. У нього муковісцидоз, а також з недавніх пір ще й  цироз печінки.

Поки мама Ніна була вагітна, не було жодних припущень, що з її малим щось може бути не так. Однак хлопчик народився з кишковою непрохідністю. Йому одразу ж надали допомогу. В перші ж дні життя лікарі зробили операцію, що допомогла кишківнику запрацювати правильно. Але на цьому все не закінчилось. Артема все ще переслідували проблеми, що не давали йому спокійно жити.

В 4 місяці хлопцю поставили діагноз – муковісцидоз. Це одне з досить поширених генетичних захворювань, при якому уражаються дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт, підшлункова залоза, печінка, слинні й потові залози та репродуктивна система. Тепер у організмі хлопчика не виробляються всі необхідні ферменти, які повинні правильно засвоювати їжу. Жири в його животику дуже погано засвоюються. Аби хоч якось підтримувати стабільний стан, Артем всі свої 7 років приймав медикаменти та дотримувався жорстоких дієт. 


Нещодавно у хлопчика виявили підозру на цироз печінки. З Полтави маму з сином направляють в Київський ІПАГ. Там їм повинні дати більше інформації щодо належного лікування при такому діагнозі. Вже в Києві Артема детальніше обстежили і зрештою діагноз підтвердили. 
Хлопчик мусив залишитися під наглядом лікарів. Для лікування йому капали дороговартісний препарат, яким малого вдалось забезпечити завдяки підтримці #mashaefrosininaformarsala, спільного проекту «Твоя опора» та Marsala Official.
Після тритижневого курсу лікування хлопця виписали. На разі Артем перебуває в іншій лікарні. Поки лікарі нічого не кажуть. Їм необхідно прослідкувати за реакціями організму хлопчика. Вас же традиційно  просимо тиснути «Допомогти».